Tvůrci seriál zasadili sice do známého prostředí Duny, které vytvořil spisovatel Frank Herbert, Sesterstvo Duny ale v knižní podobně napsal už autorův syn Brian.
Druhá Duna je temná ve svých společenských paradoxech a masivní ve své škále. Ať už bude pokračování jakékoli, už teď dopomohla celé Villeneuvově sérii ke statusu filmového spektáklu současnosti.
Wonka je předvánočním potěšením především pro rodiče a děti. Nabízí dvě hodiny pestré podívané s barevnými obrazy, bohatým jazykem a přívětivými hodnotami. Snadno může dospělé dojmout víc než děti.
První díl sci-fi eposu režiséra Denise Villeneuvea se v amerických kinech objevil minulý týden a během prvního víkendu vydělal 41 milionů dolarů (zhruba 908 milionů korun).
Světu Franka Herberta, spolu s jeho mocenskými hrami, zubatými písečnými červy a dlouhou historií pochybností, že by se kdy dal úspěšně zfilmovat, se už podruhé dostává života na širokém plátně.
Film měl v pátek premiéru na mezinárodním festivalu v Benátkách. Kritik časopisu Variety Owen Gleiberman uvedl, že si zaslouží „pět hvězdiček za vytváření světa a zhruba dvě a půl za vyprávění“.
Woody Allen možná vypráví o mladých lidech, ale jeho nový snímek s názvem Deštivý den v New Yorku by nepoznal mládí, ani kdyby ho praštilo všemi osmi knihami ze série o Harrym Potterovi po hlavě.