Text přišel z neznámých čísel s volacími předvolbami celkem 25 amerických států. Některým příjemcům těchto zpráv přišly další den i e-maily s podobným obsahem.
„Jakmile se podvodníci dostanou do vašeho internetového bankovnictví, můžou převádět vaše peníze pryč nebo si na vás dokonce vzít úvěr," upozorňuje Jan Cibulka.
Soudkyně z amerického státu Oklahoma Traci Soderstromová během soudního procesu týkajícího se vraždy údajně poslala přes 500 SMS, v nichž se vysmívala prokuratuře a stranila jedné straně procesu.
Na tísňové lince 158 policisté loni přijali 1,4 milionu hovorů, vzrostl i počet tísňových SMS. Podle mluvčí Policejního prezidia Hany Rubášové za to může větší informovanost i důvěra občanů.
„Kdyby mě můj pacient oslovit s dotazem, jestli si má takovou aplikaci stáhnout, tak mu řeknu, že nikoliv,“ říká místopředseda Sdružení praktických lékařů Václav Šmatlák.
„V okamžiku, kdy po vás chce někdo osobní údaje prostřednictvím SMS nebo e-mailu, vždycky jde o podvod,“ varuje bezpečnostní expert. Policie letos očekává více než 20 tisíc pokusů o kyberpodvod.
Stát konečně zlegalizuje zavedené nařizování izolace a karantény SMSkami. Nic se ale nezmění: kdo byl zodpovědný doteď, bude dál. Kdo pravidla porušoval, má pořád spoustu výmluv. Dokonce i dobrých.
Češi v roce 2021 odeslali mnoho dárcovských SMS, především v důsledku tornáda na Moravě. Nebo omezení sociálních interakcí mezi spolupracovníky kvůli homeofficu. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Zprávu 3. prosince 1992 poslal inženýr Vodafonu Neil Papworth z počítače. Na vánočním večírku si ji na dvoukilogramovém přenosném telefonu se sluchátkem přečetl manažer firmy Richard Jarvis.
Problém je, že podvodníci dokážou prezentační číslo ukrást a napojit ho na vlastní číslo. Starý protokol se nedá opravit a kvůli globálnímu rozšíření ani snadno nahradit.
Případ vyhrožování starostce Mikulčic na Hodonínsku má pokračování. Autorka zpráv, ve kterých starostce psala, že jí ‚vrazí kudlu do břicha‘, se veřejně omluvila na facebooku.
V úterním tisku se dočtete, že počet kybernetických útoků v Česku narůstá. Novinkou je takzvaný vishing. Pachatelé klientům volají a vydávají se za pracovníky call center jejich bank.
Češi v minulých dnech dostali SMS od hlavní hygieničky. Prosí v ní občany o nainstalování aplikace eRouška do mobilu. Mnoho lidí se ale domnívá, že jim aplikace nezabezpečí ochranu osobních údajů.
„Je to absolutní nesmysl, protože jestliže čekáte ve frontě, tak se registrujete, až na vás přijde řada,“ popsala serveru iROZHLAS.cz hlavní pražská hygienička Zdeňka Jágrová.
Kontrolu, jestli platbu zadává skutečně majitel účtu či karty, musí banky udělat pomocí dvou různých faktorů ze tří. Přes něco, co ví pouze vlastník, co má pouze vlastník nebo přes biometrické údaje.
Algoritmy jsou technicky založené na neuronových sítích. Cogniware momentálně pracuje na rozšíření systému o analýzy sociálních sítí, je zapojena do mezinárodního projektu na vyhledávání teroristů.
Váš balíček čeká na platbu, láká Čechy podvodná SMS, která je zároveň vyzývá k platbě 79 korun. Podvodníci se ale tímto způsobem snaží získat od lidí peníze a údaje o bankovní kartě.
Klienti banky Wüstenrot obdrželi zprávu, že zaplatili pozdě pravidelnou splátku svého úvěru. Číslo, na které se mají zákaznící obrátit, ale nefungovalo.
Ministerstvo zdravotnictví poslalo informační SMS českým občanům, kteří se nacházejí v rizikových oblastech postižených koronavirem. Další budou následovat.
Server iROZHLAS.cz přináší odpovědi na základní otázky o aktuální karanténě, kterou premiér Andrej Babiš (ANO) nařidil všem českým občanům vracejícím se z Itálie.
V textu zpráv, které operátoři rozesílali, informuje ministerstvo zdravotnictví o tom, že lidé jsou v zemi se zvýšeným výskytem koronaviru. Radí řídit se pokyny daného státu a českého ministerstva.