Krkonoše se tak staly dalším vlčím teritoriem v České republice. Trvalý výskyt vlků v Královéhradeckém kraji byl již dříve potvrzen na Broumovsku a také v Orlických horách.
Vědci mohou lépe sledovat pohyb a životní styl vlků v Národním parku České Švýcarsko. Dvě ze zvířat nosí speciální monitorovací obojek a dále jejich populaci monitoruje několik fotopastí.
Divoká zvířata se objevují na turistických trasách i v obcích. Smečka vlků v prosinci přímo před myslivci usmrtila loveckého psa při naháňce. Na Šumavě jde o úplně první událost tohoto druhu.
Vlčí smečka, která se před několika lety usadila v Beskydech na česko-polském pomezí, přivedla letos na jaře na svět vlčata. Jde o první potvrzené rozmnožování vlků v dané oblasti od jejich návratu.
Na Broumovsku a Trutnovsku pokračují útoky vlků na hospodářská zvířata. Farmáři z této oblasti už letos získali od státu odškodnění přes 1,5 milionu korun. A s vlky se snaží vypořádat také na Šumavě.
Na území česko-slovenského pomezí se v poslední době pohybovala pravděpodobně tříčlenná smečka vlků. Samci a samici se nyní podařilo přivést na svět sedm vlčat.
Národní park Šumava založil chov v roce 2015, kdy získal samce ze zoo v Plzni a samici ze zahrady v bavorském Lohbergu. Osmiletá vlčice byla od té doby březí už třikrát.
Volně pobíhající smečky divokých psů za poslední týden v severní Indii zabily šest dětí. Děsí tím místní vesničany, kteří přestali děti pouštět ven a zabíjejí každého psa, s nímž se setkají.