Duterteho příznivci opakují, že Mezinárodní trestní soud nemá na Filipínách jurisdikci. Prokuratura soudu totiž začala s vyšetřováním až poté, co Duterte v roce 2019 odstoupil od zakládající smlouvy.
„Vero, myslíte na mě ve spánku, musíte do mě být zamilovaná nebo co,“ reagoval na dotazy novinářky. Ta se ho během televizní debaty zeptala, proč šířil dezinformace o koronavirových vakcínách.
Na Filipínách je Pacquiao mimořádně populární, má přezdívku Pac Man a je jediným boxerem na světě, který byl šampionem v osmi různých váhových kategoriích.
Soudci dospěli k závěru, že válku proti drogám nelze považovat za legitimní vymáhání práva. Na Filipínách bylo podle oficiálních statistik zavražděno na 6000 převážně chudých uživatelů drog.
„Tahle země čelí krizi, platí tu celostátní stav nouze…Vyberte si: buď se necháte očkovat, nebo vás pošlu do vězení,“ vzkázal začátkem týdne filipínský prezident Duterte.
Duterte předtím schválil Guerrerovu žádost o vybavení celníků palnými zbraněmi. „Schválil jsem nákup palných zbraní a vy jste dosud nikoho nezabili? Řekl jsem mu: ‚Seberte se‘,“ uvedl Duterte.
Ještě na počátku letošního roku Duterteho podpora přesahovala 70 procent. Zdálo se, že v zemi není politická síla, která by mu dokázala čelit. Jenže pak přišel koronavirus.
Filipínský ministr zahraničí Teodoro Locsin na twitteru potvrdil, že ambasáda USA výpověď formálně přijala. Ukončení dohody vstoupí v platnost 180 dní od podání oznámení, informovala agentura Reuters.
Pracovníci v domácnosti, převážně ženy a matky od rodin, tvoří jednu z největších skupin filipínských pracovníků v zámoří. „Je to kontrolovaná legální imigrace,“ popisuje dokumentaristka.
Kanadské odpadky se na Filipíny dostaly v letech 2013 a 2014. V nákladu označeném jako plasty určené k recyklaci byla ve skutečnosti směs papíru, plastů, elektroniky i obyčejného komunálního odpadu.
„Zaznamenali jsme šokující množství případů mimosoudního zabíjení v souvislosti s tažením proti drogám, jakož i zabíjení ochránců lidských práv,“ uvádí se ve zprávě 11 nezávislých expertů OSN.
Praha||Lenka Kabrhelová, Pavel Vondra, Ondřej Franta|Zprávy ze světa|Vinohradská 12
Prezident Rodrigo Duterte před třemi roky rozpoutal tažení proti drogám. V zahraničí za to sklízí kritiku, doma má ale vysokou podporu. Opozice varuje před autoritářskými praktikami hlavy státu.
„Ve filipínských volbách zpravidla rozhodují spíše osobnosti než volební programy jednotlivých stran. Podpora prezidenta je tedy nesmírně důležitá,“ říká politoložka Marie Ela Atienzaová.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte pohrozil Kanadě válkou. Rozzlobilo ho, že jistá kanadská firma vyvezla do jeho země sto námořních kontejnerů s odpadem.
Navzdory čtvrtečnímu verdiktu soudu je téměř vyloučeno, že by prezident Rodrigo Duterte přehodnotil svůj postoj k válce proti drogám. Opakovaně ji označuje za ústřední pilíř své politiky.
Kyan chtěl být policistou. Přitom právě oni jsou za jeho smrt odpovědní. Duterteho vláda nemá na výběr. Musí vyslyšet volání lidu a celou válku s drogami zastavit.
Od chvíle, co se Rodrigo Duterte stal předloni filipínským prezidentem, se v jeho kabinetu vystřídalo už tolik lidí, že i vláda Andreje Babiše proti tomu vypadá jako symbol neměnnosti a stability.
Náboženské provokace filipínského prezidenta Rodriga Duterteho nabyly takového rozsahu, že se už i jeho vlastní poradci obávají otevřeného rozkolu s katolickou církví a možné občanské revoluce.
Policejní zpráva, kterou má agentura k dispozici, říká, že Rafael Baylosis se pokusil před bezpečnostními agenty uprchnout. Nakonec byl ale zadržen v centru hlavního města Manily.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte v projevu k filipínské komunitě ve Vietnamu řekl, že jako 16letý ubodal člověka. Prezidentův mluvčí později uvedl, že se jednalo o „žert“.
Filipínská armáda oznámila, že boje ve městě Marawi na jihu země skončily. Vojáci mají celé město pod kontrolou a už jen na několika místech pokračuje zatýkání podezřelých.
Filipínským ostrovem Mindanao zmítají boje mezi armádou a islamisty. V oblasti už šestý den platí stanné právo vyhlášené prezidentem Rodrigem Dutertem.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte opět šokuje celý svět výroky o vlastní brutalitě. Tentokrát pohrozil vládním zaměstnancům. Pokud se nechají uplácet, vyhodí je z letícího vrtulníku. Už to prý jednou udělal a je připravený to udělat zase.
S dalším kontroverzním prohlášením přišel filipínský prezident Rodrigo Duterte. Když byl starostou města Davao, osobně prý zabíjel lidi podezřelé z drogových zločinů. Těmito slovy obhajoval prezident nekompromisní kampaň úřadů proti překupníkům drog.