Sovětský svaz poslal pod krytím v 80. letech Švece jako špiona do Washingtonu. Dnes 67letý Shvets je hlavním zdrojem informací pro právě vydanou knihu novináře Craiga Ungera American Kompromat.
Omilostněnými jsou i čtyři někdejší členové soukromé ochranky Blackwater, kteří byli shledáni vinnými ze zmasakrování iráckých civilistů v Bagdádu za války v roce 2007.
Flynn, který Trumpovi krátce radil v otázkách národní bezpečnosti, se v roce 2017 vyšetřovatelům přiznal, že jim podal lživé informace o svých kontaktech s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem.
Zvláštní vyšetřoval Robert Mueller vyšetřoval ruský vliv na americké prezidentské volby v roce 2016. Veřejnost se zatím mohla seznámit pouze s redigovanou verzí jeho zprávy.
Šedesátiletý podnikatel se přiznal v pondělí u federálního soudu v Alexandrii, že v roce 2000 převezl 14letého chlapce z České republiky do Washingtonu za účelem pohlavního styku.
Gates, který byl souzen ve zvláštním případu, se přiznal ke spiknutí a lhaní agentům FBI a státním zástupcům a také k defraudacím a finančním podvodům.
Muellerovu zprávu, která shrnuje vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby s důrazem na pozadí kampaně prezidenta Trumpa, zveřejnilo v dubnu ministerstvo spravedlnosti se začerněnými pasážemi.
Ve čtvrtek zveřejněná zpráva inspekce uvádí, že Comey nedostál odpovědnosti nešířit citlivé informace, čímž se stal nebezpečným příkladem pro ostatní zaměstnance FBI.
Mueller v závěrečné vyšetřovací zprávě konstatoval, že Trump s Ruskem kvůli volbám tajně nespolupracoval. Otázku, zda bránil průchodu spravedlnosti, nechal otevřenou.
Zpráva potvrdila ruské vměšování do amerických prezidentských voleb (2016). Její autor ale nenašel dostatek důkazů, aby v ní doporučil obvinění Donalda Trumpa, že vyšetřování o ruském vlivu mařil.
Americké ministerstvo spravedlnosti je ochotno poskytnout Kongresu víc informací ze zprávy o vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby, jejíž části byly v dubnovém cenzurovaném vydání utajeny.
Americký ministr spravedlnosti William Barr pověřil podle zdrojů amerických médií státního zástupce v Connecticutu Johna Durhama. Do funkce jej v roce 2017 nominoval prezident Trump.
Trump mladší odmítl záležitost komentovat, podle informací agentury Reuters ale zřejmě využije pátý dodatek americké ústavy, který zaručuje právo nesvědčit sám proti sobě.
Bílý dům zablokoval necenzurovanou zprávu zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera, který zkoumal ruské vměšování do voleb. Sněmovna reprezentantů reagovala obsílkou ministerstva spravedlnosti.
„Vyšetřování trvalo dva roky,“ řekl McConnell. „Konečně skončilo,“ dodal. Poté prohlásil, že země by se nyní měla sjednotit a čelit skutečným výzvám, které před ní stojí.
Termín pro předložení dokumentů výboru vyprší v úterý. Sněmovní demokraté chtějí také, aby McGahn před právním výborem svědčil. Bílý dům ale McGahnovi nedal souhlas ke splnění žádosti demokratů.
Knižní domy jako Scribner či Skyhorse se na vydání zprávy zveřejněné ministerstvem spravedlnosti před dvěma týdny dobře připravily a opatřily text předmluvou či vysvětlujícími komentáři.
Na pozadí dlouhého slovíčkaření se v Senátu odehrál boj o to, jestli ministr Barr nakládá s výsledky Muellerovy zprávy nezávisle, nebo se je částečně snaží zakrýt a ochránit prezidenta Trumpa.
Podle agentury Reuters nejde o překvapení. Rosensteinovo odstoupení se čekalo již v březnu a Trump již nominoval náměstka ministryně dopravy Jeffreyho Rosena, aby Rosensteina nahradil.
Americké ministerstvo spravedlnosti považuje žádost právního výboru Sněmovny reprezentantů o předložení necenzurované zprávy zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera za „předčasné a zbytečné“.
Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.