V červnu svou stranu vedl jako kandidát do eurovoleb, ale překročení pětiprocentní hranice mu uniklo o osm setin procenta. Teď Sulík uvedl, že po 15 letech v politice potřebuje získat odstup.
Opoziční pravicově liberální straně Marek Prchal pomohl se změnou vizuální identity před zářijovými volbami. Fotografie politiků i nová grafika Prchalovu předchozí práci nápadně připomínají.
Politoložka a socioložka Soňa Szomolányi v rozhovoru popisuje stav slovenské politiky ve volebním roce. Varuje před návratem expremiéra Roberta Fica. „Chce přátelské vztahy s Ruskem,“ říká.
Předčasné volby čekají Slováky nejspíš až v září, stranické spektrum do nich jde ale tak roztříštěné jako snad nikdy předtím. Ve tamních reáliích hrají hlavní roli politici a jejich ega.
Mimořádný odvod pro rafinerii Slovnaft zdaní rozdíl mezi aktuálními a dřívějšími zisky. Sazba 55 procent je výsledkem kompromisu mezi stranami OLaNO a SaS.
Slovensko je po čtvrtečním pádu vlády v patové situaci. Poslanci se nemůžou dohodnout na nové parlamentní většině, zároveň ale není dostatek hlasů na změnu ústavy, která by umožnila předčasné volby.
Pád vlády Eduarda Hegera. Na Slovensku vyvrcholila vládní krize - a teď už naši sousedé vládu s důvěrou nemají. Co bude dál? Čekají zemi předčasné volby?
Rozhodnutí Matoviče na sociálních sítích potvrdila i prezidentka Zuzana Čaputová. „Chci na tomto místě potvrdit, že Igor Matovič dnes nedoručil demisi do prezidentské kanceláře,“ napsala na facebooku.
Slovenští poslanci se přou o lyžařské vleky. Před hlasováním o nových zákonech před nimi nečekaně přistál návrh na snížení daní pro sportovní střediska. Platit by měl pouze po dobu zimní sezony.
Odchodem Sulíkovy strany z koalice by současná slovenská vláda mohla fungovat pouze jako menšinová. Je otázkou, jak dlouho by jí to vydrželo a jestli by časem Slovensku nehrozily předčasné volby.
„Richard Sulík podal demisi, a tím pádem si myslím, že je stav nezvratný. Pravděpodobně se po pondělí ocitneme v menšinové vládě,“ řekl v diskusním pořadu televize Joj předseda sněmovny Boris Kollár.
Slovenský ministr hospodářství Richard Sulík podal demisi. Označil to za krok k řešení krize ve vládní koalici. Čeká se, zda ke stejnému rozhodnutí dojde také ministr financí Igor Matovič.
Z politických spojenců se v posledních letech stali nesmiřitelní soupeři. Hráli roli už v pádu vlády Ivety Radičové v roce 2011, teď jejich spory trhají na kusy i soudržnost současné slovenské vlády.
Ministři za slovenskou stranu SaS ve středu podají demisi, oznámil šéf SaS Richard Sulík. Koalice nevyhověla žádosti SaS na odchod ministra financí z vlády.
Politik musí ctít pravidla demokracie, jinak by zavládla anarchie, anebo diktatura. Politici mají sloužit občanům, kteří je zvolili – na zájem Slovenska jako by předseda hnutí OĽANO už úplně zapomněl.
„Igor Matovič osobně je zodpovědný za množství nesprávných kroků, které jsme jako vláda udělali. Odmítáme být za takovéto počínání dál spoluzodpovědní,“ řekl předseda SaS Richard Sulík.
Sulík řekl, že Slovensko má v zásobnících uskladněno množství plynu, které odpovídá 49 procentům roční spotřeby země. Podle ministra by země zvládla i případné zastavení dodávek suroviny z Ruska.
Nespokojenost s demokracií na Slovensku momentálně dosahuje 69 procent. Slovenský sociolog Michal Vašečka předvídá, že tato problematika se materializuje v příštích volbách.
Slovenská vláda podle ministra hospodářství Richarda Sulíka schválila ve středu kvůli nepříznivé epidemické situaci a nemoci covid-19 celostátní uzávěru na dva týdny.
Slovenská energetika SSE je jedním ze tří distributorů elektrické energie na Slovensku a také předním prodejcem energií, zejména elektřiny. Slovenská vláda má v SSE kontrolu nad 51 procenty akcií.
Pro odchod bývalého premiéra z nynější ministerské funkce hlasovalo jen 51 poslanců, přičemž zapotřebí bylo 76 hlasů. Proti vyslovení nedůvěry se naopak vyslovilo 67 poslanců a 17 se jich zdrželo.