Se svým projevem v prosinci vystoupil předseda vlády, Senátu i bývalý prezident. „Je to tradice, která se nám rozrůstá,“ říká v Interview Plus o bilančních projevech komentátor Jindřich Šídlo.
Élisabeth Borneová stála v čele francouzské vlády téměř dva roky. Podařilo se jí prosadit kontroverzní důchodovou reformu i novelu migračního zákona. Prezident Macron chce dát vládě nový impulz.
„Ať bude v Polsku jakákoliv vláda, budu se snažit o to, aby vztahy mezi našimi zeměmi byly co nejlepší,“ uvedl v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu předseda vlády Petr Fiala (ODS).
Podle Nejedlého šlo o normální setkání lidí, kteří se znají čtyřicet let. „Myslím, že tak to v normálním slušném kolektivu bývá,“ vysvětoval bývalý poradce Miloše Zemana.
„Rozhodně není mým cílem dělat jakkoli samostatnou zahraniční politiku, protože především zahraniční politiku vnímám jako oblast, ve které bychom měli hovořit jedním jazykem,“ zdůraznil Pavel.
Z akce se omluvili první úřednický premiér Tošovský a někdejší šéf vlády Bohuslav Sobotka. Aktéři setkání v Kramářově vile se večer také zúčastní v Rudolfinu koncertu.
Rozpočet na příští rok je rozpočet válečný a krizový. Zajistí bezpečnost i nutné investice a občanům zajistí nadstandardní pomoc, prohlásil ve sněmovně premiér Petr Fiala.
Vládní konzervativci chtějí výběr svého nového lídra a potažmo premiéra co nejvíc urychlit. Uchazečů o titul lídra Konzervativní strany se přihlásilo zatím jedenáct.
Premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru pro CNN Prima News zároveň uvedl, že je důležité, aby se jádro dostalo na seznam podporovaných zdrojů energií. Současně zopakoval nutnost úpravy státního rozpočtu.
Češi o víkendu rozhodli o novém složení Poslanecké sněmovny. Nyní je na řadě prezident Miloš Zeman. Jaký bude další postup? A nakolik vše ovlivní jeho nedělní hospitalizace?
Praha||Lenka Kabrhelová, Barbora Sochorová, Dominika Kubištová|Zprávy z domova|Vinohradská 12
O rozložení sil ve sněmovně bude jasněji až v sobotu, už teď je ale ve vzduchu debata o povolebním vývoji. Klíčová role v něm bude patřit prezidentu Miloši Zemanovi. Co všechno ho čeká?
Prezident Zeman hodlá po volbách pověřit sestavením vlády předsedu vítězné strany, nikoliv představitele předvolební koalice. „Prezident to může udělat,“ komentuje to ústavní právník Jan Wintr.
Tři „vytýkací dopisy“, které Andrej Babiš v minulých dnech zaslal Janu Blatnému, jsou nedůstojný vtip. Ano, v zaměstnání se taková věc běžně používá. Ministr Blatný ale není jeho zaměstnanec.
Matovič, který se ještě jako opoziční politik silně vymezoval vůči tehdejšímu šéfovi sněmovny při jeho plagiátorské aféře, se za opisování ve své diplomové práci omluvil.
Dříve byly dveře používány generacemi poslanců a politických představitelů jako hlavní vchod do Commons. Později byl ale zablokován a skryt uvnitř tlustých zdí staré budovy.
Vyhazov ministra dopravy Kremlíka byl nutný, rychlý a nepostrádal obvyklou babišovskou razanci, kterou premiér prokazuje skoro vždy, pokud se problém netýká jeho samotného nebo jeho blízkých.
Pokud premiér Andrej Babiš (ANO) do konce roku nerezignuje, spolek Milion chvilek pro demokracii 7. ledna zveřejní termíny dalších protestů. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to řekl Minář.
Zatímco v květnu premiér odbyl poslední demonstraci na Václavském náměstí za nezávislost justice jako cosi zanedbatelného, po druhé obrovské na Letenské pláni v sobotu byl obezřelejší.
Požadavky protestujících Babiš (ANO) neplánuje splnit. „Ministryni Marii Benešovou neodvolám a se šéfem spolku Milion chvilek pro demokracii se nesejdu,“ uvedl v pondělním rozhovoru pro Mf Dnes.
Premiér vysvětluje pro iROZHLAS.cz, jak to bude s jeho docházkou mezi poslance. Hádky o vládním daňovém balíčku ho totiž rozčílily natolik, že prohlásil, že do sněmovny už chodit nebude.
Premiér Andrej Babiš pronesl v neděli 17. listopadu v Národním muzeu v Praze slavnostní projev k 30. výročí sametové revoluce. Přečtěte si premiérův projev v plném znění.