Mají širší ramena, boky a větší břicho i stehna - jednoduše ženskou postavu odrážejí reálněji. Jako první na takových figurínách představila sportovní kolekci pro plnoštíhlé ženy značka Nike.
O čem píší sobotní vydání českých deníků? O léčebném konopí, oblečení z Polka i archeologickém nálezu pilíře Juditina mostu. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.
Vystudovaných krejčích v Česku výrazně ubývá. Ještě před 15 lety do oboru nastoupilo přes tisíc žáků, loni už jich bylo jen asi 40. Oděvní i textilní firmy tak nemají kde nabírat novou pracovní sílu.
UVNITŘ GRAFIKA. Víte, kolik vody spotřebujete každý den? A teď nemyslíme tu, kterou pijete. Řeč je o virtuální vodě, té, co nevidíte, ale na sklenici vína jí potřebujete až 120 litrů.
Desítky let byl Oděvní podnik Prostějov synonymem módy. Oblékal olympioniky, politiky i posádky aerolinek, jeho výrobky plnily módní mola. Tuna dynamitu dnes ale poslala šest objektů prostějovského průmyslového areálu k zemi.
Katastrofa v bangladéšské výrobně oděvů nejspíš začala u generátorů na střeše později zříceného komplexu. Dnes o tom informovali přední vyšetřovatelé více než týden starého nejhoršího průmyslového neštěstí v dějinách chudé a hustě obydlené asijské země.
Ústavní soud potvrdil, že v insolvenčním řízení s Oděvním podnikem Prostějov byly chyby. Vyhověl tak stížnosti České spořitelny a firmy Reico Investments Alfa proti postupu Krajského soudu v Brně.
Bývalý oděvní gigant OP Prostějov ukončí v závěru srpna poslední sériovou výrobu. Firma, která je od května v konkurzu, pak bude vyrábět jen takzvané měřenky, tedy oblečení na míru. Kvůli ukončení sériové výroby přijde o práci téměř 80 lidí, počet pracovníků podniku tak klesne na zhruba 350. V dobách, kdy OP provozoval své pobočky, zaměstnával až 10 tisíc lidí.
Propouštění v Prostějovském Oděvním podniku pokračuje. V tomto týdnu dostalo výpověď dalších 77 zaměstnanců. Ve firmě tak pracuje už jen 430 lidí. Společnost, která je od května v konkurzu, věřitelům dluží asi 1,6 miliardy korun.
Naprostá většina oblečení se dnes vyrábí v Asii. Důvod je jednoduchý: levná pracovní síla umožňuje vysoké zisky. Ale při honbě za penězi manažeři západních firem většinou nehledí na podmínky, ve kterých dělníci musí žít a pracovat. Často se neohlíží na dodržování nejen mezinárodních etických kodexů, ale i místních zákonů.
OP Prostějov se přiblížil konkurzu. Nikdo z věřitelů opět nepředložil návrh reorganizačního plánu. Soud by tak o konkurzu měl rozhodnout v nejbližších dnech.