Desítky let se Dívčice na Českobudějovicku vyrovnávají s ekologickými důsledky zpracovávání radioaktivního uranu. A teď řeší další problém. V katastru obce leží stovky tisíc tun strusky.
Důvodem žádosti je i to, že věřitelé budou do 15. dubna rozhodovat o restrukturalizačním plánu, který jim firma minulý týden předložila. Výroba ve většině provozů stojí od loňského prosince.
Velké průmyslové firmy varují před dalším růstem cen energií. Zhorší to naši schopnost konkurovat, říkají a poukazují na schválený program pomoci v sousedním Německu, v přepočtu za 300 miliard korun.
Clo na ocel, která se používá pro plechovky na potraviny a barvy či obaly pro aerosolové výrobky vyvolává obavy z možného růstu cen obalů, které tuto ocel obsahují.
Rostoucí ceny komplikují dostavbu Velkého městského okruhu Brna. Problém řeší také lidé, kteří si sami staví domy nebo garáže. Kovové traverzy z druhé ruky kupují i přes internetové bazary.
Pětina ocele se do Evropy dováží z Ruska a Ukrajiny. Některé evropské stavební a průmyslové společnosti budou muset svou činnost kvůli výpadkům dodávek z východu pozastavit.
Výrobci kovových výrobků jsou kvůli rostoucím cenám oceli a železa nuceni zvyšovat ceny svého sortimentu. Lidé kupují i tyto dražší výrobky v obavách z dalšího cenového růstu.
„Zejména cement je klíčový. Bohužel je ještě v takové situaci, že se nedá koupit nikde v Evropě,“ říká o nedostatku stavebních materiálů Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
Sdružení automobilového průmyslu varovalo, že prodloužení kvót může vést ke zdražování aut a způsobit nejistotu v odvětví, které zaměstnává v Česku půl milionu lidí.
Dostane soudní tečku podezřelé obchodování s ocelí, po kterém zůstaly českým bankám miliardové pohledávky? Případ s íránskou stopou rozkrývá investigativní reportér Radiožurnálu Jakub Troníček.
Trump již před téměř dvěma lety zvedl clo u uhlí i oceli. Od té doby podle něj sice dovoz oceli a hliníku do USA klesl, ale zvýšil se dovoz produktů z těchto kovů.
Česko možná brzy čeká zavedení uhlíkové daně, píše Mf Dnes. Ministerstvo práce zase chce podle deníku Právo obnovit jesle. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Úterní rozhodnutí, které komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová zdůvodnila snahou zamezit vážným škodám pro evropské zákazníky a spotřebitele, firmy očekávaly.
Vláda Spojených států podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost na cla, která zavedla Evropská unie, Čína, Kanada, Mexiko a Turecko jako odvetu za nová americká cla.
Kanadská vláda se chystá podpořit firmy v odvětví produkce oceli a hliníku zasažené americkými cly. Podle agentury Reuters mezi ně v průběhu několika let rozdělí 500 až 800 milionů kanadských dolarů.
Spojené státy potřebují spravedlivý přístup na trhy a nejsou už dále ochotny tolerovat jednání zemí, které vůči nim spravedlivé nejsou. Řekl to americký prezident Donald Trump na summitu G7 v Kanadě.
Donald Trump na summitu G7 znovu obhajoval zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, která postihla mimo jiné Kanadu a Evropskou unii. Kritizoval také vysoký obchodní přebytek států G7 ve vztahu k USA.
Seznam zahrnuje cla ve výši až 25 procent na ocelářské produkty, cla ve výši 20 procent na vepřové, jablka a brambory a cla ve výši 20 až 25 procent na některé druhy sýrů a bourbonu,
Dovoz oceli i hliníku do USA je od pátku pro evropské firmy výrazně obtížnější. USA totiž zavedly cla ve výši 25 procent na ocel a deset procent na hliník při dovozu z Evropské unie, Kanady a Mexika.