„V příštích dnech budeme čelit vážným dopadům na výrobu chleba v každé oblasti kvůli nestabilitě dodávek základní suroviny,“ uvedla obchodní ředitelka státních mlýnů.
Původně se mluvilo o útoku s rasistickým podtextem právě proti Bendigovi. Jak jemu, tak muži, se kterým sehrál před novináři na červeném koberci divadlo, nyní hrozí pokuta až 50 tisíc korun.
Zpěváka Jana Bendiga v blýskavém stříbrném obleku posypal muž moukou při příchodu na červeném koberci. Po incidentu okamžitě utekl. Později se sám přihlásil na policii.
Slovensko nařídilo plošné kontroly už dovezeného ukrajinského obilí, když úřady tento měsíc zjistily zbytky látky chlorpyrifos v zásilce pšenice o hmotnosti 1500 tun.
Kvůli zdražování jídla a obecně vysoké inflaci na potravinách šetří už dvě třetiny Čechů. Ukázal to srpnový průzkum společnosti Instant pro Generali Investments mezi tisícovkou respondentů.
Pokud by chtěl člověk propadnout panice a nakupovat zásoby, pak je na místě doporučit olej, mouku, případně se ještě zamyslet nad trvanlivými mléčnými výrobky.
Zvýšení ceny se nemusí projevit v obchodech, prodejci podle Chocholeho mají možnost snížit marže. Naopak změna cen bude zřejmě mít největší dopad v pekárnách.
Zemědělci čekali díky ideálnímu jarnímu počasí rekordní úrodu obilí, červencové sucho ale jejich představy pokazilo. Někteří farmáři už ale dávno obilí prodali, i když ho na poli stále ještě mají.
Každý rok na 28. prosince obyvatelé španělského města Ibi naplánují převrat. Vojenský převrat je ale neúspěšný. Maskování útočníci v rámci oslav svátku používají pouze mouku a vejce.
Celosvětově slabá úroda obilí zřejmě zvedne ceny pečiva. Čeští zemědělci očekávají, že letos sklidí až o čtvrtinu méně obilí. Cena mouky by se tak mohla zvýšit až o 25 procent. Pokud by pekaři nezdražili, řada z nich by prý musela skončit.
Za chleba i rohlíky si zákazníci zřejmě už brzy připlatí. Mlynáři totiž zdraží mouku pro průmyslové zpracování o 15 až 20 procent, což se nejspíš projeví i v cenách pečiva. Může za to vysoký vývoz potravinářské pšenice do dalších států Evropské unie.
Na Slovensku dostávají chudí zdarma mouku a těstoviny. Vláda tak chce chudým lidem vykompenzovat vysoké ceny potravin. Nárok na dávky jídla mají sociálně potřební, příjemci sociálních dávek a lidé žijící na hranici životního minima. Nyní už se jídlo rozdává v dětských domovech a domovech důchodců. Celý projekt financuje Evropská unie.