„Zhruba 70 nebo 80 procent dětí je na sítích ještě předtím, než jim je 13 let. To je alarmující, ale ne překvapivé,“ říká pro Český rozhlas Plus expertka na digitální závislosti Kateřina Lukavská.
„Z výsledků je možné odhadnout, že se zhoršuje úroveň čtení. Děti čtou méně a také hůř, než četly dřív,“ avizuje finský ministr v pořadu Interview Plus.
Pozitivně se k zákazu zatím staví i samotní žáci, například jedenáctiletá Halima: „Myslím si, že je to opravdu dobrý nápad. Kvůli telefonům se při hodině nedokážeme soustředit.“
„Škola by měla učit žáky seberegulaci, ale také tomu, že i reálný svět je dobrý. Protože podle výzkumů děti tráví v digitálním světě skoro pět hodin denně,“ upozorňuje učitel mediální výchovy Voráč.
Restaurace v italské Veroně přišla s originálním konceptem. Chce tím přimět zákazníky, aby nekoukali do mobilního telefonu, ale pěkně postaru si povídali.
Firma s oficiálním názvem Mammoth zkrachovala letos na jaře poté, co z e-shopu zmizely telefony a sluchátka značky Apple a jejich dodavatelům tak zůstaly dluhy za zhruba 5 miliard korun.
Odchod neznamená, že Samsung už v Číně vyrábět nebude. Z výročních zpráv Samsungu je ale jasné, že počet zaměstnanců v Číně klesá. V minulosti se zavíraly i továrny
Vědci z Českého vysokého učení technického už teď ale zkoumají připojení příští generace. Ve své laboratoři řeší třeba i to, jak jednou mobilní sítě zlepší bezpečnost v dopravě.
„S dalšími a dalšími zařízeními jsou prodávány další a další nabíječky, které se nedají použít na jiné přístroje anebo nejsou nutné,“ zdůvodnil komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.
Někteří dodavatelé do tuzemských obchodů museli kvůli nedostatku dílů dovážených z Číny omezit výrobu, jiné firmy mají zboží zablokované v čínských skladech, vyplývá z informací obchodníků.
Půjde Česko ve stopách Francouzů a zakáže používání mobilních telefonů ve školách dětem do 15 let? Petr Gazdík (STAN) by byl pro, Ivan Bartoš (Piráti) je kategoricky proti.
Český telekomunikační úřad chce přinutit operátory k rychlejšímu přenášení čísel. Počítá s tím novela zákona o elektronických komunikacích. V případě, že by operátoři přenesení čísla k jinému provozovateli mobilní sítě zbytečně zdržovali, čekaly by je až milionové pokuty.
Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) údajně sleduje polohu stovek milionů mobilních telefonů po celém světě. Informuje o tom americký deník The Washington Post, který se odvolává na nejmenované americké představitele a materiály od bývalého spolupracovníka NSA.