Podle nově vzniklé dohody pokryje sponzorství giganta v oblasti krátkodobých pronájmů obnovení vzdělávacího programu uvnitř starověkého římského amfiteátru.
Po Coppolově Megalopolis je tu další, producentsky ovšem o mnoho prokalkulovanější „starověká“ podívaná. Je také sebestředná, přepálená, lacině románová, ale vypravěčsky pragmatická.
Aplikace s názvem Colosseum VR od českých vývojářů vám umožní cestovat v čase. Po nasazení brýlí pro virtuální realitu se přenesete do římského Kolosea v dobách jeho největší slávy.
Ode pondělí se v polských nákupních centrech otevřenou obchody, ale restaurace, cukrárny a kavárny zůstanou mimo provoz. Všechna ostatní opatření zůstávají platit.
Kdyby se starých Římanů někdo optal, kudy se jde ke Koloseu, nejspíš by jim musel vysvětlovat, co že to vlastně chce. Oni totiž vedli Koloseum pod názvem Flaviovský amfiteátr.
I na dovolené se dá pár korun ušetřit, například v Itálii při návštěvě muzeí. Volné vstupy každou první neděli v měsíci ale plánuje italské ministerstvo kultury zrušit.
Chtěli byste šéfovat největšímu starověkému amfiteátru? Máte šanci, italské úřady vypsaly mezinárodní výběrové řízení na ředitele římského Kolosea. Gladiátoři a šelmy už v římském Koloseu nějaký ten čas písek a krev nevíří, ale Flaviův amfiteátr se stal jednou z hlavních turistických památek italské metropole. Tamní úřady teď hledají adepta na ředitele této arény a dalších starověkých památek.
Budova libereckého paláce Koloseum bude vyškrtnuta ze seznamu kulturních památek. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury. Obrátili se na něj majitelé domu, kteří v něm mají chráněné dílny pro zdravotně postižené. Ti chtěli budovu opravit, ale památkáři tvrdili, že se tím Koloseum jako památka znehodnotí.
Problémy mají lidé, kteří se starají o zdravotně postižené v Mezinárodním centru Universium v Liberci. Když po letech shánění konečně mají peníze na zateplení paláce Koloseum, ve kterém sídlí, odborníci jim oznámili, že možná stavbu zarazí. Podle nich se jedná o kulturní památku.
Tradiční křížové cesty u římského Kolosea se zúčastnily tisíce věřících. Obřad, který připomíná poslední Ježíšovu cestu ke kříži, vedl poprvé papež František. V jeho závěru pak udělil apoštolské požehnání.
Jedna z nejslavnějších antických památek v Římě se naklání. Odborníci pohyb Kolosea poprvé zaregistrovali před rokem, dnes je její jižní část o 40 centimetrů níž než ta severní. S opravami by se mohlo začít v prosinci, oznámilo ministerstvo pro kulturní bohatství.
Do opravy slavného římského Kolosea se rozhodl investovat majitel obuvnické firmy Tod´s a Hogan Diego Della Valle. Na rekonstrukci památky chtěl dát 25 milionů eur. Podle agentury pro řádnou konkurenci to ale není možné. S restaurováním zchátralého Kolosea, které ničí také smog, silný městský provoz a holubí trus, se mělo začít v březnu.