Vodička čelil v minulosti kritice například za projev na terezínské tryzně v roce 2016, který kvůli pasáži o uprchlících označily židovské obce za xenofobní.
Peníze z plánované dotace by si měly rozdělit Spolek pro zachování odkazu českého odboje, Památník Šoa Praha, nebo také Československá obec legionářská.
Členové uvedli, že již v roce 2018 vyjádřili znepokojení nad „nedostatečnou prezentací navenek, vnitřním organizačním chaosem“ a některými kroky vedení, které vedou k poklesu prestiže a odlivu členů.
Kvůli odměňování externistů se hospodařením spolku zabývá také Státní úřad inspekce práce, prověřuje podezření na přestupek. Pokud se potvrdí, svazu bojovníků hrozí pokuta až dva miliony korun.
O památku populárního zpěváka se ve východočeské Jaroměři stará Český svaz bojovníků za svobodu. Jeho předseda Jaroslav Vodička čelí v posledních letech kvůli veřejnému vystupování kritice.
563 kilometrů od Košic, kde se populární zpěvák narodil, si zájemci mohou pustit z jukeboxu jeho písničky, prohlédnout první kytaru nebo svetr s Matuškovou podobiznou.
Vyplývá to ze závěrů kontroly ministerstva financí, které má server iROZHLAS.cz k dispozici. Resort své závěry předal k dalšímu šetření finanční správě.
Svaz podle prověrky nedovedl prokázat, za co utratil část peněz. Funkcionáři si ale také měli vyplácet více peněz, než dovolují pravidla. Předseda svazu Jaroslav Vodička to odmítl komentovat.
Místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09) uvedl, že ve vedení svazu jsou bývalí spolupracovníci socialistické Veřejné bezpečnosti nebo normalizační členové někdejší KSČ.
Český svaz bojovníků za svobodu chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz čelí kritice i kvůli ocenění poslance KSČM Zdeňka Ondráčka.
Sněmovní mandátový a imunitní výbor se bude zabývat prohlášením poslance ODS Jakuba Jandy, které mířilo proti svazu bojovníků za svobodu. Označil ho za „pofidérní spolek adorující bývalé estébáky“.