„Měli jsme agenty v každé organizaci a oddělení. Měli jsme své lidi v kanceláři, kde dnes pracuji,“ chlubí se vysoce postavený vůdce Tálibánu, který dříve řídil útoky Tálibánu v hlavním městě.
Chlapec v květnu 2017 zůstal kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu. Před soudem stojí kvůli těžkému ublížení na zdraví tři zdravotnické pracovnice.
Nemocnice stále vyjednává o mimosoudním vyrovnání s jeho rodinou. Policie již dříve kladla obviněným za vinu, že nesprávně diagnostikovali u chlapce pooperační komplikace.
„Tlak rodičů a jejich rozhořčení zčásti chápu. Čekala bych ale spíše snahu zjistit, co se dělo s mým dítětem, než že o tom někdo točil,“ napsala serveru iROZHLAS.cz Barbora Boháčková.
Díl s názvem Obchod s nadějí, který měl jít do vysílání v březnu, sleduje „podivné praktiky péče o děti s autismem“ v jednom konkrétním centru. „Pomoc, nebo výdělečný podvod?“ stojí v anotaci pořadu.
V epizodě Obchod s nadějí měla skrytá kamera zaznamenat „podivné praktiky péče o děti s autismem v jednom pražském centru“. Proti tomu se ohradilo sdružení rodičů dětí s poruchou autistického spektra.
Psychiatrovi, publicistovi a vysokoškolskému pedagogovi Radkinu Honzákovi se obchody s duší nelíbí. V rozhovoru pro server iROZHLAS.cz je nazval špínou.
Epizoda s podtitulem Obchod s duší ukazuje praktiky těch, co podnikají v oblasti spotřební alternativní spirituality a nebojí si vydělat třeba na tragédii matky, které zemřelo dítě.
„Motivace osob zneužívající obchod se zvířaty je čistě finanční. Překvapilo mě ale, o jak velké peníze tu jde," komentuje Maixnerová nový díl z cyklu Infiltrace.
Královéhradečtí policisté zahájili trestní stíhání tří fyzických a jedné právnické osoby v případu Adama Vyčítala, který po operaci mandlí silně krvácel a následně upadl do vigilního kómatu.
Pardubická nemocnice nabízí rodině chlapce, který skončil po operaci mandlí a silném krvácení v kómatu, šest milionů korun jako zálohu na odškodnění. Rodina získá i neomezené čerpání nákladů na péči.
Desetiletý chlapec skončil po operaci mandlí v bdělém kómatu. Rodiče dále požadují po pardubické nemocnici odškodné 22 milionů korun. Pondělní rozsudek uvítali, může pomoci k získání odškodného.
Tvůrci pořadu proto situaci nazývají jakýmsi „seniorským MeToo“. Šmejdi své firmy před lety skutečně zavřeli, ale už stihli otevřít nové. Často se přitom inspirovali příběhem Vlka z Wall Street.
„Nemocnice nesouhlasí s bulvarizující interpretací události, kterou v rámci pořadu Infiltrace – Obchod se svědomím odvysílala 3. června Česká televize,“ uvedla mluvčí zařízení Kateřina Semrádová.
Čtyři dny po operaci mandlí začal tehdy osmiletý Adam v nemocnici silně krvácet. Na lékaře ale čekali 13 minut, tou dobou už byl chlapec v bezvědomí. Následky má dodnes, je ve vigilním kómatu.
Ve dvou nových dílech cyklu Infiltrace se autorky Šárka Maixnerová a Ivana Lokajová vracejí, aby ve společnosti rozpoutaly debatu o dalších palčivých tématech.
Kubek dříve prohlásil, že Česká lékařská komora nemá „žádný doklad o tom, že by Klímová měla atestaci z psychiatrie“. Ta pochybnosti o své vzdělání odmítá.
Terapeutka Lenka Krutilová nevystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Krutilová měla studium psychologie uvedené na svém profilu na stránkách pražského terapeutického zařízení Aktip.
Za šarlatánské metody označuje psycholog Petr Weiss praktiky centra Aktip. „Jsem nesmírně uražen, že tyto nesmysly prohlašuje moje kolegyně psycholožka,“ říká o dokumentu ČT Obchod se zdravím.
Server iROZHLAS.cz přináší velký rozhovor s vedoucí poradenského centra Aktip Jarmilou Klímovou, o jehož podivných praktikách informoval dokument Obchod se zdravím.