Politika se mění v show a šaškárnu. Kdo víc pobaví publikum, kdo předvede větší nesmysl, ten uloví nejvíc hlasů. Rychle přestává jít o podstatu věci, o kvalitu politiků a o to, jak v Česku budeme žít.
V prohlášení pro ruskou agenturu TASS společnost Chutně a tečka vysvětlila, že rok 2021 nebyl dobrý na úrodu brambor, které se používají k výrobě hranolek.
Belgičané jsou poživační a jedenácté přikázání na ně opravdu sedí. Jenom z jednoho je podezírám: že si dávají ke svým slavným hranolkům s majonézou neméně slavnou přílohu… hranolky s majonézou.
Podle posledního průzkumu Eurobarometru věří rekordní počet Evropanů za poslední roky ve světlé zítřky EU. Nepotopila ji finanční krize a zdá se, že ji nepotopí ani brexit nebo příliv uprchlíků.
Belgičané loni na výrobu hranolků spotřebovali skoro 4 miliony tun brambor. Podle asociace jejich producentů je to v zemi nový rekord. Pro Belgičany jsou hranolky národním jídlem.
Ve Venezuele nabízejí řetězce rychlého občerstvení jako přílohu k hamburgeru salát, kukuřičnou placku nebo smaženou juku. Pokud ale preferují hranolky, mají smůlu. Přestože je fast foody běžně nabízejí, v těchto dnech zažívá latinskoamerická země “hranolkovou krizi“.
V automatech si lze po vhození mincí koupit nejrůznější věci: kávu, žvýkačky nebo třeba kondomy. Na okraji Bruselu ale mají automat jako nikde na světě, padá z něj totiž belgické národní jídlo - hranolky.
Pracovat v londýnském Olympijském parku je jistě velký zážitek. Je tu ale taky současně dlouhý seznam věcí, co se smí a nesmí. Tak třeba zapomeňte na to, že byste měli na tričku logo firmy, která není sponzorem olympiády. Ani do úst nesmíte vložit úplně všechno, co chcete.
Zákaz prodej smažených hranolků v bistrech u škol žádá jeden z členů městské rady v Amsterdamu. Stánky rychlého občerstvení by podle něj neměly hranolky a další smažené výrobky prodávat v době polední školní přestávky.
Zatímco na Blízkém východě to vře, Belgie zažívá takzvanou ‚hranolkovou revoluci‘. Na ulice vyšly tisíce studentů, aby protestovaly proti tomu, že Belgie už prakticky 250 dnů nemá novou federální vládu. Hranolky jsou jedním z typických belgických jídel a jsou také téměř národním symbolem. Proto při manifestacích v několika vlámských i frankofonních městech rozdávali jejich účastníci kornouty se smaženými brambůrky.
V Guinessově knize rekordů bude potřeba provést změnu. U disciplíny ‚nepřetržité smažení hranolků‘. Nový rekord vytvořil muž, který hranolky smažil plných 83 hodin. Asi nepřekvapí, že rekord pochází z vlasti hranolků Belgie.
Zpomalení růstu hospodářství dolehlo i na vyhlášené belgické hranolky. Dopady nepříznivého vývoje ekonomiky pocítili prodejci této belgické národní speciality. Pět tisíc obchodů a stánků se smaženými hranolky v Belgii obslouží denně asi půl milionu zákazníků.