Pan Petr se na poslední chvíli zastavil a přestal plnit pokyny falešného bankéře. Ten jej málem připravil o životní úspory. Česká policie eviduje na 300 podobných případů.
Mělník||Anna Jílková, Dominika Kubištová|Zprávy z domova|Video
Společnost Facebook díky nové metodice zjistila, že na její sociální síti je víc duplicitních a falešných účtů, než dříve udávala. Vyplývá to ze zprávy společnosti o výdělcích za třetí čtvrtletí.
Na serveru YouTube je velké množství různých populárních animovaných pohádek pro nejmenší děti. Britská televize BBC informuje, že přinejmenším tisíce z nich jsou falešné verze, které obsahují věci, které rodiče svým dětem nejspíš nechtějí ukazovat.
Dva podnikatelé na Ostravsku nahlásili České obchodní inspekci (ČOI), že se stali součástí „podivné“ kontroly. ČOI proto varuje, že se jedná o podvodníka, který se za inspektora pouze vydává.
Exekutorská komora řeší další vlnu falešných exekučních dopisů. Podvodníci v nich požadují, aby dotyčný uhradil desetitisícové částky za nedoplatek komunálního odpadu. Komora proto varuje, aby lidé na podobné výzvy nereagovali.
Karel Šimko, který o sobě tvrdil, že je šlechtic a z lidí vylákal desítky milionů korun, odešel od ostravského soudu s trestem deseti let vězení. Šimko lidem namlouval, že zhodnotí jejich peníze. Klienti mu dávali často své celoživotní úspory a čekali na jejich znásobení. Muž dnes řekl, že se proti verdiktu odvolá.
Severočeský protiromský aktivista Lukáš Kohout, který se před 12 lety vydával za falešného asistenta exministra zahraničí Jana Kavana, se musí vrátit na deset měsíců do vězení. Rozhodl o tom českolipský okresní soud. Kohoutovi původně odpustili deset měsíců z více než dvouletého trestu za mřížemi, nedodržoval ale soudem stanované podmínky. Verdikt je pravomocný.
Peníze, kterými lidé chtějí pomoci charitativním organizacím, často končí v rukou podvodníků. I v Česku se množí případy falešných pouličních sbírek. Na podvody upozornila Český rozhlas také Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel.
Podvod s falešnými vstupenkami do Louvru odhalili zaměstnanci muzea díky několika velmi špatným padělkům. Na základě toho se zaměřili na větší kontrolu vstupenek. U čínských turistů pak našli vysoce kvalitní padělky.
Česká obchodní inspekce varuje před podezřele výhodným nákupem drahých kamenů po internetu. Inspektoři totiž odhalili prodej falešných černých diamantů. Laboratorní analýza prokázala, že nakoupené vzorky neměly s tímto drahým kamenem nic společného.
Nákup plyšového zvířátka, propisky nebo prostě jen přispět pár korunami na sbírku pro handicapované, psí útulek nebo jinou charitu. Podobnou nabídku dostal na ulici v některém z českých měst snad každý. I když většinou peníze získají potřební, jsou i případy, kdy tomu tak není. Pouliční sbírky mají svá pravidla a seriózní organizátoři je dodržují.
Ve Francii našli v nákladu čaje z Číny padělaný aspirin. Na dosud největší zadrženou dodávku v celé Evropské unii narazili celníci v přístavu Le Havre. Šlo o milion dvě stě tisíc sáčků, které měly obsahovat aspirin, používaný běžně proti horečce, bolesti a zánětům.
Karlovarské kriminalisty čekají kvůli vydávání falešných řidičských průkazů tisíce výslechů. Už nyní ale vědí, že někteří řidiči, kteří falešné oprávnění získali, mají na svědomí vážné dopravní nehody. Dokumenty vydávaly za úplatek autoškoly z Prahy a Chebska.
Po šedesáti letech šetří policisté provokaci StB - akci Kameny. Komunistická tajná policie postavila skoro hned po převratu v roce 1948 falešnou hranici a chytala na ní lidi mířící za železnou oponu. Ti pak končili ve vězení nebo na popravišti.
Čínští policisté zatkli skoro dva tisíce lidí kvůli obchodování s falešnými léky. Při zátahu policisté zabavili přes 200 milionů padělaných tablet. Podle odborníků byla většina z nich zdraví škodlivá.
Z Číny nepřichází do Evropy jen levné oblečení, hračky, šperky, ale nově také falešné vlakové jízdenky. Pracovníci italské finanční policie jich našli včera v přístavu v Livornu v jednom z kontejnerů, které připluly lodí z Číny, více než dva miliony.
O tom, že v Číně najdete padělky nejrůznějšího zboží, se běžné ví. Nově se ale na čínském trhu objevují i láhve falešných zahraničních vín. A to dokonce nejznámější a nejdražší značky. V Číně je teď například více lahví známého francouzského vína Chateau Lafite Rothschild 82, než kolik se jich ve Francii vůbec vyrobilo.
Na Vsetínsku se opět objevili falešní kominíci. Firmy a jednotlivci se pokoušejí zneužít novely zákona, která majitelům nemovitostí ukládá povinné kontroly stavu komínů. Už loni se podobné případy vyskytly na území celé republiky, letos je zaznamenali například v Jablůnce u Vsetína.