Britští poslanci většinou odsouhlasili záměr vlády znemožnit kouření mladším lidem. Pokud se schválený zákon uvede do praxe, Britové narození v roce 2009 a později už si nebudou moct koupit cigarety.
V Česku organizace zabývající se tříděním odpadu uvádějí, že elektronické cigarety je možné vrátit v místě nákupu, odnést na sběrný dvůr nebo vyhodit do červených kontejnerů na elektronický odpad.
Novela zavádí pro prodej nikotinových sáčků stejnou regulaci, která už platí pro tabákové výrobky nebo pro elektronické cigarety. Za porušení zákazu by hrozila finanční sankce.
Malé děti můžou na vakcínu proti covidu-19 čekat i několik měsíců. Varují Lidové noviny. A státnímu rozpočtu výrazně poklesly příjmy z cigaret, píše týdeník Hrot. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Důsledkem protisoutěžní dohody firmy Ritchy EU bylo podle úřadu sjednocení vyšších nákupních cen na velkoobchodní i maloobchodní úrovni a ve výsledku i vyšší maloobchodní ceny pro spotřebitele.
K omezení nadměrného pití alkoholických nápojů a popíjení mladistvých by podle odborníků na závislosti a zdravotní dopady alkoholismu nejúčinněji vedlo regulování reklamy a zvýšení daní na alkohol.
Obliba elektronických cigaret mezi mladými Američany vytrvale roste. Počet mladých ve věku 17 a 18 let, kteří mají v oblibě e-cigarety, se zvýšil na 21 procent ve srovnání s 11 procenty v roce 2017.
„Žáci základních a středních škol se stávají závislí na nikotinu kvůli elektronickým cigaretám, takže chceme udělat všechno, co můžeme, aby byly mimo dosah mladých lidí,“ řekl radní Shamann Walton.
Nejen na klasických cigaretách najdou kuřáci obrázky, které upozorňují na škodlivost kouření. Od března uvidí varování i na obalech náplní do elektronických cigaret.
Kuřáci by nově měli přesně vědět, co obsahují náplně do elektronických cigaret. Ministerstvo zdravotnictví připravuje vyhlášku, která stanovuje maximální výši dvacet miligramů nikotinu na milimetr náplně.
Elektronické cigarety zřejmě v restauracích zakázány nebudou. Ve sněmovně to dnes řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD. On sám je přitom původně do zákazu zahrnul.
Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučila zakázat kouření elektronických cigaret ve veřejných uzavřených prostorách. Podle některých názorů může být rizikové i pasivní kouření e-cigaret. Zakázat chce WHO také e-cigarety s ovocnými příchutěmi. Vyplývá to ze zprávy organizace.
Skupina předních vědců apeluje na Světovou zdravotnickou organizaci, aby neklasifikovala elektronické cigarety coby tabákové výrobky. V takovém případě by se na ně totiž vztahovaly stejná omezení jako na klasické cigarety. Přitom jde prý o velkého pomocníka v boji proti onemocněním spojených s kouřením.
New York je jedním z prvních amerických velkoměst, kde platí zákaz kouření elektronických cigaret na veřejných místech. Loni schválené opatření vstoupilo v platnost koncem dubna. New York v tomto směru inspiroval i některá další americká velkoměsta - Chicago a Los Angeles.
Snahy o přísnější protikuřácké zákony v Česku i jinde v unii provázejí dohady, jestli by se příslušné zákazy měly vztahovat i na takzvané elektronické cigarety. Jejich obhájci ujišťují, že obsahují mnohem méně škodlivých látek než klasické cigarety. Někteří odborníci jsou ale k podobným prohlášením skeptičtí a zdá se, že jim dala zapravdu studie francouzských expertů.
Na dnešek připadá Světový den vapingu, tedy kouření elektronických cigaret, které řada jejich uživatelů považuje za zdravější než klasické kuřivo. Odborníci ale varují, že jde jen o menší zlo, zdravé ale podle nich elektronické cigarety nejsou.