„Pokud nechceme být do budoucna výrazným importérem elektrické energie, musíme dělat konkrétní kroky,“ řekl Radiožurnálu ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček (STAN), který návrh předložil.
Soudy potrestaly fotovoltaickou elektrárnu a její jednatele za podvod v roce 2010. Zfalšovali tehdy dokumenty, aby dosáhli na výhodnější výkupní cenu. Nyní přichází na řadu Energetický regulační úřad.
Za podvody při získání licence na fotovoltaickou elektrárnu v roce 2010 má společnost zaplatit 43 milionů korun. Ministerstvo částku nevymáhá, protože čeká na rozhodnutí Ústavního soudu.
Potenciální dohoda by podle listu Financial Times znamenala nejvýznamnější deeskalaci války od začátku roku 2022, kdy ruský prezident Vladimir Putin nařídil rozsáhlou invazi do sousední země.
Vláda komunistické země již předtím oznámila, že kvůli akutní energetické krizi nebudou dočasně fungovat školy či průmyslové podniky, které nemají strategický význam.
Ruský personál sdělil, že požár začal poblíž chladících věží a hasiči se ho nyní snaží uhasit. Od doby, kdy ruské síly elektrárnu obsadily, panují obavy ohledně bezpečnosti v areálu.
„Pravděpodobně existuje jen sedm zemí, které jsou schopné navrhnout, postavit a provozovat jaderné elektrárny,“ řekl zástupce čínského ministerstva zahraničí v nedalekém Hongkongu Cchuej Ťi-na-čchun.
Soud výjimku zrušil kvůli závažným pochybením při zjišťování skutkového stavu, jejichž vlivem byly limity udělené elektrárně v emisní výjimce významně nadhodnoceny.
Jak se obnovuje provoz elektrických sítí po blackoutu? Za pomoci vodních a uhelných elektráren. Ty druhé se ale zanedlouho vypnou. ČEPS proto chystá nový program pro zajištění obnovy soustavy.
Útok zasáhl sklad v ruské Adygejské republice, plameny se podařilo uhasit. Ruský úder na Ukrajině zranil tři pracovníky jednoho ze zasažených zařízení a přerušil dodávky elektřiny.
24:13
Praha||Tomáš Pancíř, eza|Zprávy z domova|Dvacet minut Radiožurnálu
„Muselo by se jednat o agendu, kde budu mít možnost věci skutečně měnit, a do které bych se odborně musel hodit, protože nejsem připraven vzít jakékoliv portfolio,“ uvedl Síkela.
Ruské útoky z minulého týdne silně poškodily dvě elektrárny. To jsou podle šéfa společnosti Ukrenerho hlavní příčiny deficitu elektřiny, který se nedá plně nahradit jejím dovozem ze zahraničí.
Oleh, šéf technického oddělení ukrajinské elektrárny, která se opakovaně stala terčem ruského útoku, má jasnou odpověď na otázku, co ukrajinský energetický sektor nejvíce potřebuje: „Patrioty.“
Projekt nového reaktoru by měl být největší investicí Česka v novodobé historii, podle dřívějších prohlášení vlády i ČEZ má jeden nový reaktor stát asi 160 miliard korun v cenách z roku 2020.
V některých ohledech jsou Finové skoro jednotní. Třeba pokud jde o jadernou energetiku. Tu ve Finsku podle loňského průzkumu podporuje 68 procent obyvatel a jen šest procent je proti.
„Čtyři (rakety) Trypilskou zničily. Proč? Protože jsme měli nula raket. Došly nám všechny rakety, které Trypilskou chránily,“ řekl v rozhovoru Zelenskyj.
Elektrárně umožní nejen ekologičtější provoz, ale připraví ji i na plánovaný odklon od uhlí ve prospěch plynu a případně i doplňkového spalování komunálního odpadu.
Jedna z největších elektráren v Charkovské oblasti na Ukrajině je po ruském útoku z 22. března zcela zničená. Po návštěvě elektrárny to uvedl ukrajinský ministr energetiky Herman Haluščenko.
Jeden z telegramových kanálů informoval o výbuších u tepelné elektrárny a také o přeletu zhruba 20 dronů nad oblastí, která se nachází nedaleko Rostova na Donu.
Reaktor nechají operátoři v takzvaném nahřátém stavu, který umožní jeho rychlejší návrat do provozu s čímž elektrárna počítá v nadcházejícím týdnu, přiblížil mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.
Podle Nádoby hrozí, že se z konce uhelných elektráren a vůbec Green Dealu stane předvolební téma. Současná i předchozí vláda problém odsouvaly a tvářily se, že neexistuje.
Šetřily všechny kategorie odběratelů. Spolu s tím se snížila i výroba elektřiny, meziročně o deset procent. Vyplývá to ze statistik Energetického regulačního úřadu.
Plán kritizuje Asociace vodní turistiky a sportu a proti jsou i vodáci, kteří podepisují petici. Mimo jiné jim vadí, že projekt vzniká v první zóně chráněné krajinné oblasti Blanský les.
Přístroje na měření radiace nezaznamenaly dopady incidentu na prostředí mimo elektrárnu, informovala ve čtvrtek podle agentury AP společnost TEPCO, která elektrárnu provozuje.