„Prvních pět nocí jsem strávila v takové hodně tmavé a špinavé cele, skoro bez světla. Byla jsem v šoku,“ popisuje rusko-americká novinářka Svobodné Evropy Alsu Kurmaševová.
Ústavní soudci dostávají desítky urážlivých dopisů a výhružek, část z nich je anonymní. Podle Ústavního soudu počet urážek výrazně vzrostl poté, co soudci vyhlásili rozhodnutí o valorizaci důchodů.
„Mohla bych psaním strávit celou noc, tvá navždy milující žena. Dobrou noc, můj drahý příteli, je půlnoc a měla bych si odpočinout,“ napsala Marie Duboscová manželovi, prvnímu poručíkovi lodi Galatee.
Radiožurnál a server iROZHLAS.cz prostudovaly dopisy, které psal ruský hacker Jevgenij Nikulin z vězení. Soudci například psal, že je nevinný, a dožadoval se propuštění.
Dopis na rozloučenou mohli odsouzení na smrt napsat poté, co jim exekuční úřad oznámil, že jejich žádost o milost byla zamítnuta. Typicky to bylo v předvečer, nebo v samotný den konání popravy.
Unie má z novely už delší dobu obavy. Jak vyplývá z informací Radiožurnálu, už dvakrát interními dopisy před změnami varovala. Upozorňuje v nich, že se Česko chystá porušit principy společného trhu.
Do rozhlasu v Praze, ale i v Brně, Plzni a Ostravě denně míří stovky lidí a žádají o pomoc. V jejich prosbách se opakují slova: hledám, pohřešuji, podejte zprávy.
Policie zatím žádné podrobnosti k vyšetřování neuvedla. Nevyjádřila se ani ke zprávě řecké veřejnoprávní televize, že v obálkách se nacházely i tištěné materiály s „islamistickým obsahem“.
Italská policie našla v domě bývalého pošťáka z Turína 400 kilogramů nedoručené pošty. Podle policistů listonoš poštu neroznášel po dobu tří let. Nyní čelí mimo jiné obvinění z krádeže.
Francouzský spisovatel Marcel Proust využíval svého talentu i při psaní pochvalných recenzí na vlastní díla. Podle britského deníku Telegraph to dokládají nově objevené dopisy.
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil za zbytečné vyměňovat si s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dopisy k výzvě poslanců, kteří po Babišovi požadují vysvětlení jeho příjmů a finančních transakcí, řekl po jednání kabinetu novinářům.
V Británii byly zveřejněny dopisy, které korunní princ Charles napsal v letech 2004 a 2005 různým členům britské vlády s připomínkami k jejich činnosti. Vláda se dopisy snažila uchovat v tajnosti z obavy, že mohou zpochybnit požadovanou politickou neutralitu budoucího krále. Avšak justice po letech právních sporů vyhověla médiím a nařídila zveřejnění všech 27 dopisů.
Po deseti letech skončila právní bitva o tajné dopisy prince Charlese členům někdejší vlády Tonyho Blaira. Nejvyšší soud rozhodl, že se korespondence, kterou se následník trůnu snažil u ministrů lobbovat, může zveřejnit. Královský dvůr i vláda se tomu snažily zabránit.
Studená a teplá tekoucí voda nebo elektřina. Pro nás každodenní samozřejmost, pro mnoho milionů lidí neuskutečnitelný sen. Přesvědčují se o tom i školáci z Hronova na Náchodsku. Ne na vlastní oči, ale prostřednictvím dopisů, které si vyměňují s dětmi z afrického státu Malawi.
Desítky dopisů a fotografií posílají lidé Michalu Hrůzovi. Zpěvák leží už 14 dnů v ostravské nemocnici po těžkém úrazu hlavy. Lékaři ho začátkem tohoto týdne probudili z umělého spánku.
Senioři v Onšově na Pelhřimovsku mají úspěch s unikátní hrou. Jmenuje se Neodeslané dopisy a sami důchodci v nich píšou zesnulým blízkým slova, která už jim nestačili říci. Dělí se tak o své vzpomínky, smutky i radosti.