„Papoušek je společenský tvor, není žádný solitér, žije v páru nebo v hejnech. A když žije doma sám, tak doporučuji, aby měl ptačího kamaráda,“ říká Heleny Vaidlová.
Domácí šelma miluje krabice a nepozorovaně skočila do velkého balíku, který pak její majitelé zapečetili a odeslali do stovky kilometrů vzdáleného státu. Galeanu osvobodil pracovník Amazonu
Vědce našli v argentinské části Patagonie lišku pohřbenou v lidském hrobě starém 1500 let. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je podle nich to, že byla vysoce ceněným společníkem nebo domácím mazlíčkem.
„Je dobré se na to připravit dopředu, protože by celá situace neměla trvat dlouho. Čím déle to trvá a kočka zjišťuje, o co půjde, tím víc se bude bránit,“ říká veterinární lékařka Ludmila Růžková.
Na povahu psa mají vliv i podmínky, ve kterých štěně vyrůstalo v prvních dnech života. „Ideální je, pokud se s plemenem, s rodiči štěněte a s chovatelem můžeme seznámit dopředu,“ říká chovatelka.
„Pokud pes už nezvládá sám pít, tak začínáme s ochlazováním. Nesmí to být ale šokové. Začíná se na tlapkách, například přiložením chladného, ovšem ne ledového obkladu,“ zdůrazňuje Petra Šinová.
„Ideální je, když si lidi zavolají pár dní předem. Zvíře musí mít potvrzení o tom, že je bezinfekční, to nesmí být starší tří dnů," říká ředitel Městského útulku v Hradci Králové
Za technologií stojí skupina vědců z jihokorejské Yonsei University. Ti navrhli rámec pro hluboké učení pro identifikaci jednotlivých psů pomocí vzorů jejich čumáků.
Pokud potřebují karlovarští majitelé ošetřit své domácí zvíře třeba v nočních hodinách, čeká je cesta do Plzně, nebo do Prahy. Ne každé zvíře ale takovou cestu zvládne.
„Pokud není možnost odjet dál od lidí, pak by měli majitelé vzít psa dovnitř, nejlépe do nějaké místnosti bez oken ve středu bytu, například do koupelny, a zůstat s ním,“ doporučuje veterinářka.
Ruská ambasáda se pokoušela získat věcné břemeno na desítky budov v Praze, píše Deník N. A cena kávy podle deníku Právo roste. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Vesnice Pavlovka byla nedávno osvobozena ukrajinskými silami. Rusové na ni ovšem stále aktivně střílí. Obyvatelé tak z obce stále odjíždějí. Ti, co zůstávají, řeší třeba jak ochránit mazlíčky.
„Drasticky ubylo drobných přispěvovatelů. To je špatné, protože zvířata přijímáme pořadí,“ upozorňuje předsedkyně Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat .
Díky reformě několika zákonů se domácí mazlíčci ve Španělsku oficiálně stanou „živými bytostmi obdařenými city“. Tato zvířata také nebudou smět být používána jako „nástroj genderového násilí“.
Jak dlouho musí počkat po prodělání covidu-19? A jak získat covidpas? Redaktoři Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus přinášejí odpovědi na otázky, které s epidemií souvisejí.
Tomáš Vocelka uspěl se sérií deseti snímků z Věčných lovišť, krematoria domácích mazlíčků. Podle něj je velmi působivé svým klidným dojmem. „Není to jen kuriozita o krematoriu pro zvířátka,“ říká.
V tisku se v sobotu dočtete, jaké řešení se v budoucnosti naskytne pro děti trpící obezitou nebo to, že v kanceláři hejtmana Ústeckého kraje byla rušička signálu. Více si přečtěte ve výběru z médií.
Začala fungovat Databáze ztracených a nalezených psů. Má překlenout období, než stát spustí centrální registr psů. Aplikaci, která je zdarma, zpřístupnila na svém webu státní veterinární správa.
Kočky mají pověst druhu, který k člověku tolik nepřilnul. Bývají náladové, tvrdohlavé a ke svým majitelům jsou často lhostejné. Nová studie ale tvrdí, že i kočky si k lidem vytváří emoční vazby.
Farmářům, kteří pěstují jednu plodinu na více než 30 hektarech, hrozí ztráta dotací, informují Hospodářské noviny. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
„Půjčka je v případě pořizování si psa málo obvyklá, přesto jsou každoročně v Česku desetitisíce lidí, kteří si na něj půjčí,“ upozornil generální ředitel Profi Creditu Pavel Klema.
Lidé, kteří si výrobek koupili, by ho měli přestat používat a přinést ho zpět do obchodního domu IKEA. Peníze jim budou vráceny v plné výši, doklad o nákupu není požadován.