„Prostým záznamem či rozborem zákonů a precedentů nelze vyjádřit celou hrůzu toho, co Roof udělal,“ uvedli ve svém komentáři soudci. „Za jeho zločiny mu přísluší nejtěžší trest.“
Před jednatřicetiletou Kvitovou skončila o kolo dříve Marie Bouzková. Hrát měla i světová dvacítka Markéta Vondroušová, ale kvůli nemoci se do hry nedostala.
Tenistka Petra Kvitová bude ve čtvrtek večer bojovat o postup do čtvrtfinále turnaje v americkém Charlestonu, se kterým ve svých plánech původně nepočítala.
Bouzková po hladce vyhraném prvním setu musela v druhé sadě obracet nepříznivý stav. S čtyřnásobnou grandslamovou šampionkou ve čtyřhře Babosovou prohrávala 0:4 a ještě 3:5, ale nakonec se radovala.
Po třech letech zase zažije, jaké to je hrát na zelené antuce. Tenistka Petra Kvitová se poprvé od roku 2018 představí na turnaji v americkém Charlestonu, který původně v plánu neměla.
Primárky v Jižní Karolíně byly čtvrtým soubojem o nominaci kandidáta, který stane v listopadových volbách proti republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.
Lucie Šafářová s americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou získaly na antuce v Charlestonu desátý společný titul. Ve finále nasazené jedničky zdolaly české tenistky Lucii Hradeckou a Kateřinu Siniakovou 6:1, 4:6, 10:7.
Lucie Šafářová skončila na antukovém turnaji v Charlestonu v osmifinále po prohře s Němkou Laurou Siegemundovou. Patnácté nasazené české tenistce se zápas nevydařil a po řadě nevynucených chyb podlehla 2:6 a 3:6.
Tenistka Lucie Šafářová porazila na antukovém turnaji v Charlestonu svou deblovou spoluhráčku Bethanii Mattekovou-Sandsovou. V druhém kole vyhrála nad americkou soupeřkou z druhé stovky světového žebříčku dvakrát 6:3.
Tenistka Lucie Šafářová vyřadila ve druhém kole na antukovém turnaji v Charlestonu svou parťačku ze čtyřhry Bethanii Mattekovou-Sandsovou. Nasazená patnáctá hráčka zvítězila nad Američankou ve dvou setech dvakrát 6:3 a připsala čtvrtou výhru z pěti vzájemných utkání.
Česká tenistka Lucie Šafářová vstoupila do antukové části sezony vítězně. V Charlestonu strávila na kurtu necelé tři hodiny a ve třech setech si poradila s Američankou Varvarou Lepchenkovou 7:5, 6:7 a 6:3. O postup do osmifinále se utká se svou deblovou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.
Česká tenistka Kateřina Siniaková musela vzdát zápas prvního kola na antukovém turnaji v Charlestonu. S Mónicou Puigovou z Portorika nedohrála kvůli bolesti zad.
Barack Obama vyzval Spojené státy k odstranění symbolů rasismu a útisku černošského obyvatelstva. Americký prezident uctil při posledním rozloučení v Charlestonu devět obětí rasově motivovaného útoku, který rozpoutal intenzivní debatu o rasových otázkách a volných pravidlech pro držení střelných zbraní.
Ve Spojených státech sílí debata o osudu konfederační vlajky. K výzvám za její odstranění v Jižní Karolíně se přidaly i další jižanské státy - Texas, Mississippi, Virginia a Tennessee. Diskusi rozpoutal rasově motivovaný útok na černošský kostel v Charlestonu, při kterém před týdnem zemřelo devět černošských věřících. Tragický případ připomněl, nakolik živé je v regionu dědictví rasové segregace. S rozdělením se dodnes potýkají i charlestonské církve, byť se to mnozí snaží změnit.
Americký prezident Barack Obama prohlásil, že Spojené státy se teprve musejí vyléčit z rasismu. Okomentoval tak situaci v zemi pár dnů po rasově motivovaném útoku v Charlestonu. Jednadvacetiletý běloch, který zastřelil v kostele devět Afroameričanů, je v policejní vazbě.
Tisíce lidí si v Charlestonu připomněly památku obětí středečního rasově motivovaného útoku. V historickém černošském kostele, kde 21letý útočník Dylann Roof zastřelil devět osob, se za přísných bezpečnostních opatření konala v neděli první bohoslužba. Davy lidí se zúčastnily také dalších pietních akcí po celém městě.
Smutek, ale i pocit solidarity a naděje - tyto emoce prožívají po rasistickém útoku mnozí obyvatelé amerického Charlestonu. Střelba v historickém černošském kostele oživila bolavé rány z minulosti. Jižní Karolína patřila mezi otrokářské státy, které se i dnes potýkají s dědictvím rasismu a segregace. Temné kapitoly se mnozí místní obyvatelé snaží aktivně a hlavně společně překonávat prostřednictvím hudby a zpěvu.
Stovky lidí přišly na bohoslužbu do historického černošského kostela v Charlestonu. Připomínají si tak devět obětí středeční střelby. Pietní obřad doprovázela přísná bezpečnostních opatření. Policie mezitím dál vyšetřuje okolnosti útoku, který byl podle úřadů rasově motivovaný.
Vyšetřovatelé v USA ověřují původ internetových stránek, které podle všeho patřily Dylannu Roofovi obviněnému z devítinásobné vraždy. Ty naznačují, že mladík je zřejmě autorem rasistického manifestu a zachycují ho se zbraněmi. 21etý běloch, který zaútočil na historický černošský kostel v Charlestonu, zůstává ve vazbě.
Jednadvacetiletý Američan Dyllan Roof, který je obviněný z devítinásobné vraždy při útoku v černošském kostele v Charlestonu, zůstává ve vazbě. Soud zamítnul jeho propuštění na kauci. Slyšení přes telemost sledovali příbuzní několika obětí. Policie vyšetřuje útok jako zločin motivovaný rasovou nenávistí. Americké ministerstvo spravedlnosti zjišťuje, zda šlo o teroristický čin.