Na jednom účtu je k vidění video, na kterém spolu v parku soupeří dva chlapci. Útočí na sebe pěstmi mezi stromy, o jeden z nich mají opřené školní batohy, zatímco opodál postává pětice mladých lidí.
Pro letecké společnosti je identifikace opilých osob ještě před nastoupením na palubu obtížná, zejména v případě skupiny lidí. „Nevhodné chování se začíná projevovat až po vzletu,“ uvedl O'Leary.
Pokus o atentát na předsedu vlády sousedního státu způsobil šok i u nás. Náhle jsme byli konfrontování s tím, jaké důsledky může mít vzrůstající agresivita a nesnášenlivost ve společnosti.
„Část voličů AfD vůbec nevěří demokratickým institucím, ať jsou to politici, média, soudy, či tajné služby. A tím pádem na jejich podporu nemá zásadní vliv ani tohle,“ říká v Jak to vidí.. Lizcová.
Máme tu několik generací Čechů a Češek, které surovost považují za standardní nástroj komunikace. Ta každodenní agresivita, kterou nezachytí mezinárodní srovnání ani tvrdá data, v nás prostě je.
Špatná dostupnost a nestabilní financování. To jsou překážky, které podle studie Institutu pro kriminologii a sociální prevenci brání lepší práci s takzvanými původci domácího násilí.
„Jako dítě budu mít spíš pochopení pro to, že máma nevěděla kudy kam, a pak jsme si to vysvětili, než když je fyzický trest nástroj. Fyzické tresty nefungují,“ je přesvědčená Hana Nečina Vaníčková.
Nejvíce útoků je v Moravskoslezském kraji, nejčastěji to jsou slovní útoky, strkanice, ale i facky a rány pěstí. Úřad práce letos zaznamenal už více než 400 slovních nebo fyzických útoků.
„Řízení auta může zesilovat některé rysy naší osobnosti, u každého se to liší. U některých lidí se dokonce projevují rysy, které jindy vidět nejsou, třeba agresivita,” tvrdí Tomáš Zuda.
Každá svobodná pluralitní společnost je podle politologa Lukáše Macka rozdělená. Přísně by však rozlišoval mezi rozdělenou společností a tou, která je rozeštvaná. Jak jsme na tom my?
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) kvůli kauze ovlivňování zakázek Petra Hlubučka neodvolá ministra vnitra Rakušana (STAN). Více v sobotním výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
„Vtrhnul sem, dal mi ránu, další dal doktorovi,“ popisuje sestra Romana Lepltová. Také proto má na vybraných odděleních náchodské nemocnice personál k dispozici bezpečnostní tlačítka.
Jak se změnila česká společnost za téměř dva roky pandemie covidu-19? A jak efektivně čelit negativním projevům, jako je agresivita či nedostatek empatie?
Děti mají po koronavirových omezeních potíže spolupracovat s ostatními v týmu nebo se jim moc nechce hýbat. Ukázala to anketa mezi vedoucími letošních letních táborů.
S kontrolami začnou strážníci od pondělí. Ve všechny všední dny budou od půl sedmé procházet okolí škol a budou vyžadovat dodržování vyhlášky. Ta má podle radnice zabránit vytváření hloučků.
Autonehoda, při které nedávno zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, znovu otevřela otázku bezpečnosti na českých silnicích. Jak čelit narůstající bezohlednosti a agresivitě řidičů?
V pátečních novinách se dočtete například o tom, že Češi loni prohráli v hazardu celkem 31 miliard korun. Kvůli regulaci hazardních míst se hráči přesouvají na internet.
Česko je rájem levných cigaret, informují Lidové noviny. Firmy se podle deníku E15 předhánějí v bonusech pro zaměstnance. A školáci jsou agresivnější než dřív, píše Právo. Více v přehledu tisku.
Víc než dvacítka sester, fyzioterapeutek a sanitářek nemocnice v Teplicích strávila dnešní dopoledne v tělocvičně na kurzu sebeobrany. Chvaty a údery se jim mohou hodit nejen v běžném životě, ale hlavně v práci. Stále častěji se totiž zdravotníci setkávají s agresivními pacienty.
Jedno agresivní dítě může ostatním chlapcům a dívkám změnit pobyt ve školce takřka v peklo. Předškolní zařízení však mají jen málo nástrojů, s nimiž by dokázala situaci řešit, obzvlášť když rodiče nezvladatelného potomka s učiteli nespolupracují. S takovou situací se potýká i jedna pražská školka. Úřad Prahy 4, který zařízení zřizuje, se kvůli problému obrátil na školského ombudsmana i na poslance.
Liberecká policie letos vyšetřovala už pět případů napadení řidičů veřejné dopravy a také revizorů. Někteří útočníci se ze svého jednání zřejmě budou zpovídat u soudu. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce agresivita některých cestujících zneklidňuje. Téměř 300 řidičů autobusů a tramvají proto teď školí psycholog.
Kopání do židlí, shazování počítačů ze stolů a nepublikovatelné nadávky. S takovým chováním neúspěšných žadatelů o sociální dávky se setkávají pracovníci úřadů práce pravidelně. V posledních měsících ale jejich obavy rostou. Útočníci jsou stále agresivnější. Řada zaměstnanců proto zvažuje, že z úřadu odejde.
Zaměstnanci na úřadech práce si stěžují na rostoucí agresivitu žadatelů o sociální dávky. Úřad od ledna do května letošního roku zaznamenal kromě stovek slovních asi tři desítky fyzických útoků. Větší agresivita klientů je jedním z hlavních důvodů, proč pracovníci z úřadu odcházejí.
Napadení revizorů v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích přibývá. Na začátku tohoto týdne mířil černý pasažér na revizora plynovou pistolí, v pátek cestující zranil kontrolora tak, že skončil v nemocnici. Od nového roku se napadení dočkali i dva řidiči. Sami revizoři mluví o tom, že agresivita cestujících je čím dál častější.