Jan Červenec vinu přiznal a činu litoval. „Nemělo se to stát. Byl to mžik, najednou rána, byl jsem v šoku,“ řekl. Podle soudu ale byla hlavní příčinou nehody nepřiměřená rychlost a technika jízdy.
Muž byl už minulosti podmínečně odsouzen. Protože se v dané době dopustil další trestné činnosti, musel tak nastoupit do výkonu trestu, uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.
Podmíněný trest muž dostal za to, že v listopadu 2016 při couvání z nepozornosti porazil autem seniorku. Nehodou v Adršpachu, kterou policie stále vyšetřuje, se ve středu soud nezabýval.
Reportéři Radiožurnálu stále putují Stezkou Českem a byli také už v Adršpašsko-teplických skalách. Samotné skalní město je mezi turisty velmi vyhledávané – je do něj dokonce regulovaný vstup.
Profesionálním a dobrovolným hasičům, kteří se vydali na záchrannou akci do skal, se podařilo najít oba ztracené. Dítě i senior byli v pořádku dopraveni ke svým rodinám.
„Je to proces zvětrávání, kdy dochází k tomu, že v určitém momentu síly uvnitř horniny, to napětí, už prostě skála neunese a skalní blok se utrhne a zřítí.“
V pondělním výběru z médií se dočtete, že druhý pacient, který dostal experimentální lék remdesivir, se podle Práva uzdravuje. Restaurace podle deníku E15 přicházejí na tržbách měsíčně o 14 miliard.
Doprava do skalních měst v Adršpachu a v Teplicích nad Metují na Náchodsku zkolabovala. Kvůli náporu polských turistů musela policie uzavřít vjezd do Česka přes hraniční přechod Zdoňov.
Zatopená pískovna v Adršpašských skalách vždy lákala turisty průzračně čistou vodou. Mnozí ji považovali za nejkrásnější skalní jezírko v Česku. Objevila se i v řadě filmových pohádek. Průzračná voda se ale nyní změnila v zelenou a zakalenou. Co přesně změnu barvy vody způsobilo, není jasné.
Na Broumovsku se už několik měsíců pohybují vlci. Jsou pravděpodobně dva a podle ochranářů plní v krajině důležitou roli. Jako výborní lovci totiž mohou pomáhat regulovat přemnožená divoká prasata, srnky a další lesní zvěř. V okolí Adršpachu vlci zabili už několik desítek takových zvířat, zároveň se ale zaměřili i na chovné ovce.
V Adršpachu na Broumovsku řeší, co bude dál s místním zámkem. Obec ho před třemi lety koupila za šest milionů korun, další miliony zaplatila za opravy a zřídila v něm unikátní horolezecké muzeum, provoz je ovšem výrazně ztrátový. Zatímco skály ročně navštíví statisíce lidí, do zámku jich zamíří jen minimum.