David Rath by měl zdědit desítky milionů korun z otcových bankovních účtů či jeho podíly v několika nemovitostech. Jeho bratr Michal Rath ale plánuje ve věci ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu.
Kdo znal Adama Černého jako novináře, nezapomene na jeho přesné formulace a pečlivou dikci. Kdo se s ním setkal jako s člověkem, bude vzpomínat na jeho vždy dobrou náladu a pobavený pohled na svět.
Na oznámení bylo nejpřekvapivější načasování, protože nebylo jasné, proč vůdce konzervativců uspíšil datum voleb, když jeho strana za labouristy v průzkumech nadále zaostává o dobrých dvacet procent.
„Věcí, na které přispěla třeba z 80 procent EU, je u nás spousta. Jinou otázkou je, jak moudře s fondy hospodaříme, proč nestavíme dálnice jako Poláci, proč jich nemáme víc a podobně,“ říká Černý.
Podle premiéra Roberta Fica média přestala být objektivní, protože jsou ve sporu se slovenskou vládou. Podle předsedy českého Syndikátu novinářů Adama Černého se Fico inspiroval v sousedním Maďarsku.
Nadále platí pověstný Dokument číslo 9 z roku 2013, který se kategoricky staví proti „jakékoli svobodě tisku podle západního vzoru“ a zdůrazňuje, že „média a podléhají stranické disciplíně“.
Končí spor bratrů o nahlížení do hospodaření rodinné firmy 4R. Na konci roku vynesl verdikt ve prospěch Michala Ratha odvolací Vrchní soud v Praze. Naopak spor o podíl v rodinné restauraci pokračuje.
Letos v březnu dostal na starost klíčový resort obrany Li Šing-fu. Dokazovalo to spíše než odborné kompetence politickou spolehlivost a osobní důvěru vládce Si Ťin-pchinga.
Itálie jako jediná ze skupiny sedmi nejrozvinutějších zemí světa na Novou hedvábnou stezku vstoupila.Její vláda po čtyřech letech zjistila, že očekávání zaostávají za realitou.
Během minulých čtyř měsíců se začaly množit náznaky, že Čína i Spojené státy hledají cesty, jak vzájemné vztahy když už ne zlepšit, tak alespoň zklidnit.
Už nyní rostou pochyby, zda a jak se s předsednickou rolí hodlá vyrovnat orbánovské Maďarsko, které je s unijními institucemi v takřka chronickém sporu.
Slavná čínská tenistka porušila tabu, které se představitelům patriarchální společnosti ani zdaleka nehodí. Čínský režim se stále drží stalinistického pravidla „zmizí člověk, zmizí problém“.
Když si politik zvolí ostrý tón, snadno překročí mez, za níž se útočnost stává kontraproduktivní. Slovinský premiér Janez Janša to poznal, když označil 13 europoslanců za „Sorosovy loutky“.
Nepříznivý demografický vývoj způsobil, že ze statistické operace se stala politicky citlivá záležitost. Oznámení výsledků, původně plánované na začátek roku, bylo odsunuto až na jaro.
Když hostitelská země vyhostí diplomaty důvodně podezřelé ze špionáže, pokládá se to za nepříjemnou mrzutost, ale v případě Nizozemska a Ruska jde o čerstvý díl skládanky vzájemných nevábných vztahů.
Ministři obrany zemí NATO na své říjnové videokonferenci schválili ustavení střediska, které bude nové hrozby, tentokrát přicházející z kosmu, sledovat a připravovat přiměřenou odpověď.
Americká nespokojenost s Německem má více příčin, například nechuť Berlína vzdát se projektu ruského plynovodu Nord Stream 2 přes Balt nebo neochotu přidat se k restrikcím účasti čínské firmy Huawei.
Podstatné po volbách v Hongkongu bude, jak na prohru propekingských kandidátů zareaguje vedení Komunistické strany Číny v čele s předsedou Si Ťin-pchingem.
Média v Česku jsou podle zprávy Evropské federace novinářů pod tlakem. Problémem je hlavně úzké propojení některých médií s politiky. A v ohrožení jsou podle zprávy i veřejnoprávní média.
Soud požádal Rathova obhájce Černého o předložení těchto příspěvků. Exhejtman čelí v druhé větvi korupční kauzy společně s dalšími osmi lidmi a firmami podezření z uplácení a manipulace zakázek.
„Už dlouho pozorujeme útoky na nezávislá média. Jsou vyslovována obvinění bez patřičných důkazů. Zde se jedno médium rozhodlo, že tomu bude čelit a u první instance uspělo.“