Pekingské Palácové muzeum čelí skandálu kvůli komerčním pronájmům

Vedení Palácového muzea sídlícího v pekingském Zakázaném městě je obviněno, že pronajímá bývalý císařský sál miliardářům z celého světa. Představitelé muzea nařčení odmítají, přesto jejich kritika dále roste, a to zejména na internetu. Bývalé sídlo vládců Říše středu se dostalo do centra pozornosti už na konci minulého týdne, kdy z něho zmizely umělecké předměty za více než 30 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakázané město v Pekingu

Zakázané město v Pekingu | Foto: Roman Růžička

Vedení Palácového muzea spravujícího jednu z nejznámějších památek naší planety obvinil moderátor státní televize. Zakázané město podle něho pronajímá miliardářům z celého světa sál zvaný Ťien-fu, který byl před šesti lety obnoven poté, co ho v 1. polovině 20. století poškodil požár.

Na internetu se také objevily snímky, na kterých boháči v historické hale konzumují drahé francouzské víno Chateau Margaux, i nabídky na pronájem těchto prostor.

Muzeum to popírá s tím, že Zakázané město nabízí reprezentativní prostory jen pro státní návštěvy. Lidé tomu však nevěří a neskrývají své rozhořčení. Mnozí navíc i nadále poukazují na to, jak je možné, že se z jednoho z nejpřísněji střežených objektů mohly ztratit vystavené artefakty.

Policisté už sice údajného pachatele dopadli, tři z odcizených předmětů ale dosud neobjevili.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme