Pád etiopského letadla mohli způsobit teroristé
Příčinou pondělní havárie etiopského letadla nad Středozemním mořem mohl být teroristický útok. Spekulují o tom arabská média. Při pádu boeingu do moře patrně zahynulo všech devadesát lidí na palubě.
Bejrútské úřady se zatím neoficiálně kloní k závěru, že za zkázou stroje byla prudká bouře a skutečnost, že prý pilot nedbal pokynů kontrolní věže.
Libanonská televize Orange TV ale s odvoláním na nejmenované zdroje uvedla, že letoun mohla krátce po startu zasáhnout raketa. Také vlivný deník aš-Šark al-avsat spekuluje, že mohlo jít o útok. Podle jeho pramenů mohlo dojít k výbuchu na palubě.
Libanonský ministr obrany Elias Murr přitom prohlásil, že letadlo spadlo v bouři poté, co pilot nereagoval na výzvy ke změně kursu. Libanonci také už několik hodin po havárii vyloučili, že šlo o teroristický útok.
Právě rychlost tak zásadního oznámení ale vyvolala první pochybnosti. Mezitím se spekuluje o motivaci případných teroristů. Etiopie se například podílí na válce proti islamistům v sousedním Somálsku.