Obyvatelé přístavu Cherbourg v Normandii se dobročinnosti nevyhýbají
Na světě dnes podle OSN žije 1,4 miliardy lidí pod hranicí chudoby. Právě dnešek je Světovým dnem boje proti chudobě. Je to možná dobrá chvíle k zamyšlení nad tím, jak se relativně bohatí mohou snažit bídu ostatních ulehčovat. Na své spoluobčany myslí a chudé obdarovávají i Francouzi z přístavu Cherbourg v Normandii.
Paní Emanuelle finančně podporuje chlapce, kterého adoptovala na dálku v Mongolsku. Každý měsíc mu posílá 25 eur na jeho vzdělávání a živobytí. Občas dává žebrákům drobné, ale častěji jim koupí něco k jídlu.
Manželé Jean-Maria a Jannine chudým lidem dávají peníze, ale ne vždy. Jsou totiž i tací, kteří si zvykli se své almužny domáhat a někdy bývají agresivní. Když jsou ale slušní, pak je obdarují - jedním až dvěma eury.
Podle pana Laurenta, který je sám nezaměstnaný, někdy bývá těžké se rozhodnout, jestli chudákům před supermarketem dát nějaké peníze. Může to totiž mít i stinné stránky - mohou je užít dobře i špatně.
Také pan Pierre občas hodí bezdomovcům do klobouku nějakou minci, přispívá ale také organizaci s názvem Postav se na vlastní nohy. Nechce totiž dávat peníze přímo jednotlivcům. Proto je posílá přes organizaci, která se o ně stará.
Polovinu příjmu dám za vodu, říká žena ze slumu u Nairobi
Číst článek
Naopak paní Cecile neposílá peníze pro chudé nijak organizovaně. Občas se jí srdce ustrne a dá něco chudákům na ulici. Jak říká, dává ale oblečení nebo starý nábytek jedné dobročinné společnosti. I to je podle ní cesta, jak lze chudým pomoci.
Pětina obyvatel planety žije pod hranicí chudoby, OSN to chce změnit
Číst článek
Zvětšit mapu