Policie prošetřuje tweet aktivistky Liskové, která vyzývala k ‚deukrajinizaci a denacifikaci Česka‘

Policie začala prošetřovat příspěvek aktivistky Nely Liskové, který se objevil na sociálních sítích, v němž autor mimo jiné vyzývá k deukrajinizaci a denacifikaci Česka. Důvodem je podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Policie to v úterý uvedla na twitteru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Sděluji vám, že předávám tento váš výrok Policii ČR, protože jím šíříte nenávist proti skupině obyvatelstva,“ reagoval na twitteru na příspěvek Liskové bývalý ministr kultury za KDU-ČSL Daniel Herman.

Společnost nedůvěry: konspirace na vzestupu? Ano, pokud lidé v Česku ztratí důvěru v úřady a média

Číst článek

Lisková v příspěvku doprovodila snímek ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského slovy „Doufám, že každý, kdo podporuje tuto nacistickou zrůdu a jeho stoupence, ponese plnou zodpovědnost. Deukrajinizace a denacifikace ČR, to bude náš úkol!“

„Kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod,“ uvedli v úterý k příspěvku policisté.

Aktivistka na facebooku uvedla, že se pouze na svém twitteru vyjádřila k Zelenskému a má právo na svůj vlastní politický názor.

Nela Lisková

Lisková byla v minulosti členkou ČSSD, později SPD, vedla spolek Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky a vydávala se za honorární konzulku Doněcké oblasti na Ukrajině ovládané proruskými separatisty. Spolek byl v roce 2017 kvůli nezákonné činnosti zrušen soudem.

Lisková musí Richterové zaplatit 50 000 za šíření dezinformací o jejím výroku na sítích, rozhodl soud

Číst článek

Počátkem letošního roku odvolací pražský městský soud rozhodl, že Lisková musí zaplatit 50 000 korun místopředsedkyni Sněmovny Olze Richterové (Piráti) za šíření nepravdivého příspěvku o jejích výrocích a na svém profilu musela zveřejnit omluvu.

Lisková podle verdiktu v roce 2019 opakovaně sdílela na facebooku nepravdivý příspěvek o tom, že Richterová chce, aby Česko dalo uprchlíkům byty. Richterová pak čelila útokům na sociální síti, včetně výhrůžek zabitím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme