Česko čeká oblačný týden s přeháňkami a silným větrem. Na horách bude sněžit, uvádí meteorologové

Česko čeká oblačný až zatažený týden s přeháňkami nebo deštěm. Na horách bude sněžit. Teploty zůstanou nadprůměrné, v polovině týdne a na jeho konci se přes den mohou vyšplhat až k dvanácti stupňům Celsia. Tepleji, než je v tomto období běžné, pravděpodobně bude i koncem února a v první polovině března. Také srážek by mělo být víc, než je obvyklé. Vyplývá to z předpovědi počasí a měsíčního výhledu na webu Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha (Aktualizováno: 18:05 19. 2. 2024) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počasí, mraky, ilustrační foto

„V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami.“ (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Teploty se v pondělí dostaly k deseti stupňům Celsia ve středních Čechách a k jedenácti stupňům na jižní Moravě, jinde bylo chladněji. Nebe bylo zatažené až oblačné, v nižších polohách s přeháňkami, na horách mohl padat mokrý sníh.

Zatažená obloha a přeháňky budou provázet i další dny. Ve vyšších polohách bude i v úterý sněžit. V noci teploty klesnou na šest až dva stupně, přes den vystoupají na deset stupňů. Ve středu bude až 11 stupňů Celsia.

Čtvrtek přinese občasný déšť a ještě vyšší teploty, může být až 12 stupňů. Zároveň bude silně foukat. Vítr dosáhne rychlosti 50 až 60 kilometrů v hodině.

Počátkem víkendu přijde na většině území mírné ochlazení s teplotami v pátek do devíti a v sobotu do deseti stupňů Celsia. Přeháňky se budou nad 800 metry nad mořem měnit ve smíšené až sněhové.

Oblačná až zatažená s přeháňkami nebo deštěm bude neděle. Srážky na horách budou opět smíšené nebo sněhové. Teploty budou v neděli stoupat ke dvanácti stupňům, počátkem příštího týdne k devíti stupňům.


Tři týdny od 26. února budou podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pravděpodobně teplotně nadprůměrné až průměrné s minimálními teplotami v posledním týdnu období kolem jednoho stupně Celsia a nejvyššími kolem dvanácti stupňů.

Co do srážek předpokládají meteorologové období čtyř týdnů počínaje nynějším jako nadprůměrné až průměrné.

„V prvních dvou týdnech budou úhrny pravděpodobně nadprůměrné s úhrny kolem patnácti milimetrů, v ostatních dvou většinou kolem osmi milimetrů,“ uvedli. Sněhové nebo smíšené srážky očekává ČHMÚ nadále na horách, výjimečně i v nižších polohách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme