Lidé mu kvůli přízvuku nerozuměli. Proto se spolužáky vyvinul aplikaci, která ho odbourá
Nucený odchod z práce dovedl tři kamarády k vytvoření aplikace, která má umožnit snadnější dorozumívání mezi lidmi z různých částí světa. Ta s pomocí umělé inteligence převede mluvený projev v angličtině do některého z požadovaných přízvuků. Aktuálně pracuje se šesti druhy přízvuků.
Mobilní aplikaci vyvinuli tři spolužáci z americké Stanfordovy univerzity poté, co jeden z nich musel kvůli svému přízvuku odejít z práce. Pracoval totiž v call centru a i přes perfektní znalost angličtiny a španělštiny měli někteří klienti po telefonu problém rozumět mu s jeho přízvukem.
Místo chytrého auta ‚drahé těžítko‘. Stovky majitelů se o víkendu nedostaly do své Tesly kvůli aplikaci
Číst článek
Spolu s dalšími dvěma spolužáky proto vyvinul aplikaci, která s pomocí umělé inteligence převede mluvený projev v angličtině do některého z požadovaných přízvuků.
Uživatel jednoduše řekne nebo nahraje to, co chce do aplikace – přes mikrofon do telefonu nebo počítače – vybere si požadovaný přízvuk a aplikace řeč přemluví.
Autoři aplikace do databáze nahrávají mluvu lidí s různými přízvuky a cílem je převést všechno, včetně intonace jen s tím, že se odbourá přízvuk.
Momentálně pracují s americkým, australským, britským, indickým, filipínským a španělským přízvukem angličtiny. Jejich cílem přitom není potlačit individualitu přízvuků, ale jen usnadnit komunikaci.
Aplikaci jménem Sanas už testují vybraná americká call centra, která se s problémy způsobenými přízvukem často potýkají, píše CNN.