Tiani dosud vedl prezidentskou stráž, která ve středu zadržela Bazouma v prezidentském paláci a následně oznámila, že prezidenta svrhla kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci a špatnému vládnutí.
Kollár čelí stížnostem bývalé přítelkyně od loňského roku, kdy se jim narodil druhý syn. Richterová si veřejně posteskla, že se předseda parlamentu vůbec nezajímá o své dva syny, které s ní má.
„Péče o duševní zdraví není pro ministerstvo zdravotnictví žádnou prioritou. Nikdo se tomu systematicky nevěnuje,“ popisuje Marie Salomonová, členka Rady vlády pro duševní zdraví.
Poslanci pravicově populistické Svobodné strany Rakouska při Zelenského projevu opustili na protest sál. Už předtím ohlásili, že jeho vystoupení nepodporují, protože ctí rakouskou neutralitu.
Polská státní média zveřejnila návodné popisy obětí sexuálního zneužití. Jednou z obětí byl i patnáctiletý syn političky Magdaleny Filiksové, který poté spáchal sebevraždu.
Z vyjádření šéfa sněmovny Borise Kollára vyplynulo, že o návrhu na samotné zkrácení stávajícího volebního období by sněmovna mohla začít jednat už ve čtvrtek.
Proti návrhu se vzedmula kritika. Ministerstvo totiž nepřišlo s žádnou formou partnerství pro sexuální menšiny. O LGBT párech se dokonce vůbec nezmiňuje. Institut důvěrníka může využít kdokoli.
Dovoz oběda pečovatelskou službou za 50 korun, samotný oběd za 105, vyžehlení kila prádla za 90 korun. Sociální služby budou moci od ledna zvednout ceny, umožní jim to novela úhradové vyhlášky.
Demonstranti měli české vlajky i transparenty, na kterých měli například napsáno „Základny USA do USA a bude mír“, „Stop vládě“ nebo „Fialo to stačí, jste váleční štváči“.
Slovenští poslanci se přou o lyžařské vleky. Před hlasováním o nových zákonech před nimi nečekaně přistál návrh na snížení daní pro sportovní střediska. Platit by měl pouze po dobu zimní sezony.
Příspěvek na mobilitu pro lidi s handicapem by se mohl podle Jurečky zvýšit nejspíš od září, nebo od října. Aktuální příspěvek je 550 korun. Nárůst má zmírnit dopady zdražování.
Pouhé dva hlasy chyběly ve slovenském parlamentu na to, aby mohl expremiér Robert Fico jít do vazby. Na rozdíl od českých poslanců nemají ti slovenští trestněprávní imunitu.
Dohoda, kterou představitelé obou zemí podepsali minulý týden, umožní americkým vojákům využívat infrastrukturu dvou slovenských vojenských letišť. Bratislava by pak mohla získat od USA finanční dar.
Pokud normu schválí i druhá komora parlamentu, má platit od 1. února. Bude se týkat lidí nad 18 let. Výjimku dostanou těhotné ženy či lidé, kteří covid v posledních šesti měsících prodělali.
Zatímco proti hlasovalo 1798 zaměstnanců, pro se jich vyslovilo 738, ukázalo v pátek uzavřené sčítání hlasů. Kdyby vyšel opačný výsledek, šlo by o první americké odbory v této firmě.
V havarovaném stroji by se stále měl nacházet i přístroj, který uchovává data o stavu paliva či otáčkách motorů, takzvaná energeticky nezávislá paměť. Ten by mohl pomoci objasnit příčinu nehody.
„Všechno, co víme, je, že v sobotu ve 22 hodin v noci nám přišlo upozornění o nehodě. V tento moment nemůžeme říct, jaké bylo počasí, protože nevíme, v kolik hodin k havárii došlo,“ říká policista.
Jansta po pondělním jednání soudu řekl novinářům, že je u soudu za to, že upozornil na protiprávní postup úředníka. „Jiný státní úředník mě kvůli tomu chce potrestat,“ citoval Janstu Radiožurnál.
Švýcaři měli už nyní možnost uzavírat registrované partnerství. Ta existuje i v Česku. Manželství osob stejného pohlaví tam ale na rozdíl od řady zemí západní Evropy možné není.
Zuzana Čaputová oznámila plán jmenovat předsedu vítězného hnutí OĽaNO Igora Matoviče po jejich pondělní schůzce. Matovič usiluje o vytvoření čtyřčlenné koalice v Národní radě.
Oproti Maďarům měli Romové v parlamentu maximálně jednoho poslance. V minulosti to byl Peter Pollák, který se v letošních eurovolbách stal prvním slovenským europoslancem romské národnosti.
Zelená strana Švýcarska (GPS) získala 12,7 procenta hlasů, což je o 5,6 procentního bodu více než v roce 2015. Zelení liberálové (GLP) podle prognózy dostali 7,6 procenta hlasů a skončili šestí.
Opoziční strany dostatek hlasů v Národní radě na odvolání předsedy vlády nemají. Pellegrini v projevu před poslanci označil návrh za bezpředmětný a za směšný.
Opozice navrhla na konci srpna svolat jednání sněmovny o vyslovení nedůvěry Pellegrinimu kvůli tomu, že se premiér nezasadil o odvolání státní tajemnice (náměstkyně) ministerstva spravedlnosti.
České opoziční strany by měly hned v září poslat své zvláštní pozorovatele do Bratislavy. Tam totiž vypukne ostrá kampaň před volbami do Národní rady v březnu 2020.