Nymburští basketbalisté jsou posedmé v řadě mistrem

Český ligový titul opět získali basketbalisté ČEZ Nymburk. Ve finálové sérii zvítězili nad BK Prostějov 4:1 na zápasy, když v tom posledním porazili svého soupeře 75:67. Mistrem se stali Středočeši posedmé v řadě.

Basketbalisté Nymburku se radují s vítěznou trofejí

Basketbalisté Nymburku se radují s vítěznou trofejí | Zdroj: ČTK

Hostující hráči začali utkání lépe, těžili z kvalitní rozehrávky, dobrého pohybu a hlavně přesné střelby. Jenže Nymburk ještě do konce první části skóre otočil.

Naposledy se Prostějov přiblížil alespoň dílčímu vyrovnání v závěru první půle, kdy po koši Landry snížil na 43:40. Ale druhý poločas hosté nezvládli, neproměňovali šance a svému výkonu z první čtvrtiny se ani zdánlivě neblížili.

00:00 / 00:00

Finálový rozbor reportéra Pavla Petra

Nymburk tak triumfoval posedmé v řadě, k domácímu titulu přidal v této sezóně i první úspěch na evropské scéně. V Evropské lize skončil až ve čtvrtfinále.

ČEZ Nymburk - BK Prostějov 75:67 (25:20, 43:40, 57:48)

Nejvíce bodů: Benda 17, Nečas 12, Lee 10 - Landry 20, Skibniewski 14, Lawrence 9. Rozhodčí: Dolinek, Zachara, Paulík. Trestné hody: 26/21 - 21/16. Fauly: 21:24. Pět chyb: 36. Nečas. Trojky: 2:7. Diváci: 900. Konečný stav série: 4:1.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít