Liberec využil v Brně mečbol a slaví obhajobu titulu

Až do šestého utkání muselo dojít volejbalové finále Uniqa Extraligy mužů mezi Libercem a Brnem. Severočeši sice v jednom setu zaváhali, ale nakonec dokázali mečbol využít a slaví obhajobu mistrovského titulu. Sérii vyhráli 4:2 na zápasy.

Oslavy libereckého titulu

Oslavy libereckého titulu | Zdroj: ČTK

Trenér Brna Ondřej Marek sice věřil, že brněnské publikum pomůže týmu natolik, aby se odehrál sedmý zápas. Finálové utkání sledoval v hokejové DRFG Areně očekávaný rekordní počet diváků 5556, ale ani přesto se Brnu nepodařilo odvrátit mečbol.

„V extralize jsou tyto návštěvy raritou," řekl již dříve brněnský smečař Michal Hrazdira, jak uvedl web České televize.

„Atmosféra výborná. Musím poděkovat brněnským i našim divákům,“ řekl po šestém zápase Michal Nekola, hlavní trenér Liberce. Liberec vyhrál první dva sety hladce díky důraznému servisu a lepším blokům. Klopýtl až v setu třetím. Za stavu 15:20, kdy Brno dalo čtyři body v řadě, si trenér Nekola vybral technický time-out.

Nejdramatičtější byl čtvrtý set, kdy Brno vedlo 23:19 po osmibodové sérii a mohlo tak prodloužit utkání do pátého setu. „Bylo to strašně těžké. Byli jsme pod tlakem a dělali jsme moc chyb. Ale věřili jsme, že jsme schopní to otočit a tím, že jsme nesklopili hlavu, jsme zápas dotáhli,“ uvedl.

Hosté náskok domácích začali dotahovat, ale vzápětí Aleš Správka pokazil podání a Brno mělo setbol, který byl ale odvrácen. Liberci se ale nakonec stejně podařilo dotáhnout set do vítězného konce 27:25 a Severočeši tak získali celkově čtvrtý titul v historii. Nejužitečnějším hráčem rozhodujícího utkání se stal Aleš Správka.