KHL: Češi v dresu Magnitogorsku pomohli deklasovat Togliatti
Čeští reprezentanti v dresu Metallurgu Magnitogorsk Jan Marek a Tomáš Rolinek se blýskli v pátečním utkání Kontinentální hokejové ligy proti Togliatti. Marek skóroval dvakrát, Rolinek přidal jednu trefu. Magnitogorsk svého soupeře nakonec rozdrtil 6:0.
Marek své dvě branky rozdělil mezi první a třetí třetinu, v obou případech skóroval v přesilových hrách. Na jednu trefu navíc nahrál i svému kolegovi Tomáši Rolinkovi. Ten zaznamenal už šestnáctou branku v sezoně a potvrdil tak pozici nejlepšího střelce Metallurgu. Nejlepší Češi v Kontinentální lize Jan Bulis a Petr Čajánek mají na kontě jen o gól víc.
V dalších zápasech podlehl Čeljabinsk Kazani 2:5 a Jekatěrinburg porazil Nižněkamsk 2:1 po samostatných nájezdech.
Jasně vedoucí tým Charlamovovy divize Magnitogorsk se díky výhře 6:0 nad Togliatti posunul do čela celé KHL. Druhá Ufa na něj ztrácí dva body.