Hokejoví junioři porazili Slovensko 4:1 a postoupili do čtvrtfinále MS

Čeští hokejisté do 20 let slaví na mistrovství světa postup do čtvrtfinále. Po včerejší porážce od Německa dokázali využít druhé postupové šance a Slovensko zdolali 4:1.

Dominik Simon (vlevo) a Marek Langhammer se radují po vítězství nad Kanadou

Dominik Simon (vlevo) a Marek Langhammer se radují po vítězství nad Kanadou | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Přerosta nastupovali do zápasu se Slovenskem s vědomím, že potřebují vyhrát, na jejich projevu to ale znát moc nebylo. Velmi tomu přispěl také rychlý gól Pastrňáka, který s sebou a hlavně na hokejky českých hráčů přinesl potřebný klid.

Pastrňák skóroval už po osmnácti vteřinách a zakončení provedl ukázkově, když si položil brankáře Baroše a střílel do poloprázdné branky.

Parádní úvod českých reprezentantů korunoval ve 4. minutě Ondřej Kaše. Osmnáctiletý forvard dostal přihrávku na útočnou modrou, ujel soupeřovým obráncům a mířil ke slovenskému gólmanovi. Tomu nejprve naznačil střelu a následně zakončil kličkou do bekhendu.

Slováci hrozili před přestávkou, více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři ale nevyužili. Byl to naopak český tým, kdo znovu udeřil – konkrétně Martin Procházka, jenž po přihrávce Dominika Simona zakončil sparťanskou spolupráci. Tři inkasované branky znamenaly stopku pro Samuela Baroše, toho mezi tyčemi nahradil Sabol.

Na 4:0 zvyšoval ještě ve druhé dvacetiminutovce Petr Šidlík. Jeho pokus od modré náhradník Sabol vidět nemohl. A i když Češi ubránili následné pětiminutové oslabení po faulu Patrika Marcela, ve druhé třetině nakonec inkasovali. Těsně před sirénou překonal Langhamera zblízka Koleno.

Zbytek zápasu ale hráči se lvíčkem na prsou kontrolovali a můžou se tak těšit na čtvrtfinále.

"S klukama jsme se párkrát sešli a řekli jsme si, že jsme si to podělali sami a teď prostě musíme vyhrát. Nechtěli jsme být za blbce," neschovával se za klišé Dominik Simon.

"Všichni věděli, o co dnes šlo. Do zápasu jsme nastoupili stejně jako proti Kanadě a nedovolili jsme jim zezačátku nic. Daly jsme rychlé góly a to se pak projevilo na celé hře," prozradil kapitán Petr Šidlík.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Malmö (Švédsko):

Skupina A:

Slovensko - ČR 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky:
40. Kolena (Gríger, Réway) - 1. Pastrňák (Procházka), 4. Kaše (Košťálek), 22. Procházka (Simon), 27. Šidlík (Procházka, Pastrňák). Rozhodčí: Boman (Fin.), Linde - Pihlblad (oba Švéd.), Saha (Fin.). Vyloučení: 5:4, navíc Marcel (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1259.