Hokejisté Litvínova vyhráli v Mladé Boleslavi a opustili poslední místo

Hokejisté Litvínova zvládli důležitý zápas ve skupině o udržení v Tipsport extralize. V osmém kole vyhráli na ledě Mladé Boleslavi a dostali se na předposlední místo tabulky o tři body právě před Středočechy. Ve druhém duelu porazily Karlovy Vary pražskou Slavii 4:1 a vedou tabulku skupiny o udržení.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 7. kolo, HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 23. března v Praze. Jiří Šlégr z Litvínova | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

V obraně Litvínova opět nastoupil Jiří Šlégr, na rozdíl od pátečního duelu na Slavii měl tentokrát důvod k radosti. Navíc se hned ve třetí minutě utkal v pěstním souboji s Čuttou. V bitce byl sice úspěšnější domácí hráč, ale do vedení šli v deváté minutě hosté zásluhou Lukeše.

Také druhé brance Litvínova předcházela bitka, do které se tentokrát zapojilo více hráčů včetně Šlégra. Poté zvýšil na 2:0 pro hosty obránce Černošek. Boleslav odpověděla za tři minuty, kdy využil přesilovku Rýgl a překonal jinak výborného brankáře Fraňka. V poslední třetině se domácí snažili vyrovnat, ale kombinace se jim nedařila, naopak hosté vyráželi do rychlých brejků. Poslední slovo měl litvínovský Trávníček, který byl při pokusu o střelu do prázné branky faulován a rozhodčí přiznali hostům technický gól.

Branky a nahrávky: 34. Rýgl (Vrbata) - 9. F. Lukeš (Jareš), 31. Černošek (Černý), 60. Trávníček technický gól. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bláha, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3240

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Na první gól se čekalo až do 22. minuty, kdy se v přesilovce trefil od modré slávistický obránce Kuboš. Hosté po vstřelené brance dobře bránili střední pásmo a brankář Kopřiva udržel čisté konto až do 36. minuty. V šesté karlovarské přesilovce v utkání vyrovnal nejlepší střelec extraligy Kumstát.

O výhře rozhodla Energie třemi góly mezi 46. a 50. minutou, kdy se postupně trefili Zaťovič, v přesilovce pět na tři opět Kumstát a druhou brankou v zápase Zaťovič.

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Gřegořek), 46. Zaťovič (Pech), 47. Kumstát (Pech, Gawryletz), 50. Pech (Zaťovič, Kumstát) - 22. Kuboš (Krenželok, Dušek). Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 2710