Držitel 12 grandslamových titulů ukončil sezonu. Tenista Djoković nemůže hrát kvůli bolestem v lokti

Přetrvávající bolesti v lokti donutily srbskou tenisovou hvězdu Novaka Djokoviće předčasně ukončit sezonu. Třicetiletý majitel 12 grandslamových titulů ve středu v Bělehradu oznámil, že US Open i další turnaje vynechá, protože dá na rady lékařů a dopřeje ruce klid.

Bělehrad (Aktualizováno: 15:48 26. 7. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbský tenista Novak Djokovič

Srbský tenista Novak Djokovič | Foto: Matthew Childs | Zdroj: Reuters

„Všichni lékaři, se kterými jsem mluvil, a všichni specialisté, které jsem navštívil v Srbsku i ve světě, se shodli, že při tomhle zranění potřebuju oddych. Delší přestávka od sportu je nevyhnutelná. Udělám, cokoliv bude potřebné, abych se uzdravil. Využiju tohle období, abych posílil své tělo a také zlepšil určité tenistové prvky, na kterých jsem nemohl pracovat v posledních letech kvůli nabitému rozvrhu,“ uvedl na svých stránkách Djoković.

Djoković naposledy vzdal čtvrtfinálový zápas s Tomášem Berdychem ve Wimbledonu. Následně bývalá světová jednička a nynější čtvrtý hráč žebříčku přiznal, že ho bolesti v pravém lokti trápí už rok a půl. Letos vyhrál jen dva turnaje (v Dauhá a Eastbourne), ale žádný grandslam, což se mu stalo poprvé od roku 2010.

Loni v Paříži na Roland Garros rodák z Bělehradu zkompletoval kariérní Grand Slam, ale od té doby se trápil. Ztratil také post světové jedničky. „Problémy se za poslední měsíce horšily, navštívil jsem hodně specialistů a všichni se shodli, že potřebuju klid a pauzu. Zkusím na tom najít něco pozitivního, využít čas co nejlépe, budu celou dobu s rodinou. Zhruba za měsíc se s Jelenou staneme opět rodiči,“ připomněl otec téměř tříletého syna.

Po dlouhé rehabilitaci se začne chystat na návrat na kurty. Hrát by chtěl hned v prvním týdnu nové sezony. „Jsem rád, že Andre Agassi se mnou zůstane,“ jmenoval svého superkouče, s nímž začal spolupracovat v květnu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme