Salač zajel nejlepší výsledek sezony, ve Velké ceně San Marina skončil sedmý. Třídu MotoGP ovládl Márquez

Český motocyklista Filip Salač obsadil ve Velké ceně San Marina v kategorii Moto2 sedmé místo a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. V královské třídě MotoGP si pro druhý triumf za sebou dojel Španěl Marc Márquez.

Video Misano (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač

Filip Salač | Zdroj: Profimedia

Salač do jubilejního 100. závodu v kariéře odstartoval z jedenáctého místa. Na okruhu v Misanu potvrdil formu z poslední doby. Postupně se posunul až na sedmou příčku a bodoval potřetí za sebou. Na Oguru ztratil 13,5 sekundy.

„Jsem moc spokojený,“ řekl Salač v rozhovoru s televizí Nova Sport. „V první polovině závodu bylo těžké dostat se před Ramíreze s Robertsem, protože s plnou nádrží byl problém zastavit motorku,“ uvedl jezdec stáje Elf Marc VDS.

„Ale jakmile jsem se před ně dostal, tak už jsem si jel svůj rytmus, vylepšoval sektory a myslím, že mi chyběly dvě kola a předjel bych Aldeguera,“ přidal Salač, který za šestým Španělem zaostal o devět desetin.

Dvaadvacetiletý Salač si připsal nejlepší umístění od páté pozice v loňské říjnové Velké ceně Japonska. V průběžném pořadí šampionátu si český jezdec po třináctém závodě z dvaceti polepšil na sedmnácté místo.

Ogura zvítězil před Španělem Arónem Canetem a Salačovým týmovým kolegou Tonym Arbolinem z Itálie. V čele MS má japonský jezdec náskok devíti bodů před Španělem Sergiem Garcíou, jenž v Misanu dojel až na dvanácté příčce.

Martínův nejhorší výsledek

Márquez si nejlépe poradil s mokrou tratí a pro 61. vítězství v MotoGP si dojel s náskokem tří sekund. Bagnaia díky druhému místu snížil ztrátu na druhém místě průběžné klasifikace na sedm bodů za vedoucím Jorgem Martínem.

Španělskému lídrovi totiž závod v Misanu nevyšel. Vítěz sobotního sprintu špatně odhadl podmínky a po unáhlené výměně motorky kvůli krátkému dešti dojel až na patnácté příčce a zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně.

Výsledky Velké ceny San Marina silničních motocyklů:

Moto2: 1. Ogura (Jap./Boscoscuro) 35:26,583, 2. Canet (Šp./Boscoscuro) -0,609, 3. Arbolino (It./Kalex) -4,639, 4. González (Šp./Kalex) -6,948, 5. Dixon (Brit./Kalex) -10,863, 6. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) -12,642, 7. Salač (ČR/Kalex) -13,524.

Průběžné pořadí (po 13 z 20 závodů): 1. Ogura 175, 2. García (Šp./Boscoscuro) 166, 3. Roberts (USA/Kalex) 133, 4. López (Šp./Boscoscuro) 133, 5. Dixon 130, 6. Aldeguer 122, ...17. Salač 34.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Ducati) 41:52,083, 2. Bagnaia -3,102, 3. Bastianini (oba It./Ducati) -5,428, 4. Binder (JAR/KTM) -14,185, 5. Bezzecchi (It./Ducati) -16,725, 6. Á. Márquez (Šp./Ducati) -17,582.

Průběžné pořadí (po 13 z 20 závodů): 1. Martín (Šp./Ducati) 312, 2. Bagnaia 305, 3. M. Márquez 259, 4. Bastianini 250, 5. Binder 161, 6. Acosta (Šp./KTM) 152.