Dlouho očekávaná rozhledna na Pekelném vrchu u Třebíče je téměř hotová
Třebíčsko je jediným místem na Vysočině, kde je vidět z rozhledny na rozhlednu. Právě v těchto dnech stavbaři dokončují rozhlednu na Pekelném vrchu. Z jejího vyhlídkového koše ve výšce 26,5 metru nad zemí je vidět vršek rozhledny na Mařence.
Z rozhledny, na kterou vede 126 schodů, je vidět až k Náměšti nad Oslavou a Moravským Budějovicím. Doslova jako na dlani lze z ní spatřit celé město Třebíč a všechny jeho místní části.
Veřejnost se nahoru dostane už brzy, říká stavbyvedoucí Jan Pálka: „Celé dílo by mělo být dokončeno do konce října. Včetně přístupových cest, odpočinkových laviček a turistického přístřešku. Zkolaudované dílo bychom chtěli investorovi, tedy městu Třebíč, předat během listopadu.“
Na novou rozhlednu si tedy turisté musejí ještě pár týdnů počkat, v rámci dnešního dne rozhleden ale mohou navštívit například Oslednici u Telče, Křemešník, Karasín nebo Rosičku u Sázavy. Celoročně volně otevřená je také rozhledna Mařenka na stejnojmenné nejvyšší hoře Třebíčska, Ocmanická rozhledna. Dnes se také dostanou na Babylon u Dalšické přehrady, což je po kamenné rozhledně na Kleti druhá nestarší rozhledna v ČR a nejstarší na Moravě.
Rozhledna na Pekelném vrchu u Třebíče je téměř hotová, redaktor Michal Malý byl mezi prvními na jejím vrcholu
Celkem v kraji Vysočina aktuálně funguje 8 oficiálních rozhleden a další se právě staví. Už na začátku listopadu se veřejnosti otevře unikátní rozhledna na hradě Orlík u Humpolce. Je to ocelová konstrukce, která je vestavěná do původní kamenné strážní věže, takzvané hlásky. Ta je z části zřícená a konstrukce rozhledny s kruhovým schodištěm vystupuje nad rozbořený obvod této středověké hradní věže.