Energetická společnost ČEZ vyhlásila ve čtyřech okresech stav nouze

Energetická společnost ČEZ dnes vyhlásila v okresech Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín stav nouze. Kvůli velkému rozsahu zaplaveného území tam ČEZ musí vypnout část distribuční soustavy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ (ilustrační foto)

ČEZ (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Žádáme odběratele, aby s přihlédnutím k aktuální povodňové situaci respektovali omezení dodávky elektřiny a také pokyny společnosti ČEZ, které směřují k zamezení vzniku dalších škod,“ říká Jan Pavlů z ČEZu.

Omezení dodávky elektřiny má sloužit k ochraně života, zdraví a majetku, navíc by mělo umožnit likvidaci stavu.

Počet domácností bez elektřiny se pohybuje okolo deseti tisíc. Přesné číslo není k dispozici, protože se situace neustále mění. Odpojování dalších oblastí zatím společnost neplánuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na otázky ohledně dodávky elektřiny odpovídal Jan Pavlů z ČEZu

Odběratelům, kterým byla elektřina odpojena a nedošlo u nich k zaplavení rozvaděče, bude dodávka obnovena spolu s opětovným zprovozněním rozvodové sítě.

„V případě, že došlo k zaplavení celého objektu, je nutné, aby vlastníci či uživatelé objektu zajistili provedení kontroly elektroinstalace a, je-li to nutné, i její opravu nebo výměnu osobou k tomu odborně způsobilou,“ radí Pavlů.

Lidé by navíc neměli zapomenout nechat si o opravě vystavit písemné potvrzení. Pouze na jeho základě jim totiž bude dodávka elektřiny obnovena.

V případě jakékoli závady nebo nejistoty by měli lidé vypnout jistič před elektroměrem, případně hlavní jistič objektu.

Jan Richter, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme