Číňané na nouzové lince žádali policii o toaletní papír i ochranu před zombie
Invaze zombie nebo chybějící toaletní papír. I takové mohou být důvody, proč lidé vytočí nouzové telefonní číslo policie v Číně. Tamní úřady vydaly žebříček těch nejpodivnějších hovorů.
Ve Spojených státech mají 911, v České republice 158 a v Číně zase 110. Nouzová telefonní čísla jsou různá, existují však ze stejných důvodů.
Mají sloužit lidem v tísni, pokud se třeba stanou svědky zločinu. Mnozí však často linku 110 zneužívají, ať už jde o opilce, osamělé muže či ženy nebo o vtipálky.
Čínští policisté, kteří ročně přijmou desítky milionů hovorů, tak vloni řešili i případy, kdy si volající stěžoval na hlasité káchání sousedových kachen, nebo že děti odmítají pít sójové mléko.
Nouzové telefonní linky zneužívají lidé na celém světě. Žebříček kuriózních důvodů zveřejnili i v Číně. Nejlepší vybral Robert Mikoláš
Například v provincii Che-pej tak vloni byla z 13 milionů hovorů jen čtvrtina oprávněných. Výjimkou nejsou ani záznamy, kdy si dotyčný poručí policejní auto jako taxi.
Do TOP 10 však v Číně patří žádost muže, kterému na toaletě došel papír a on si mobilem zavolal na 110, aby mu rychle přivezli novou roli, protože strašně pospíchá.
Jen v těsném závěsu je hlášení o podezřelých zvířecích zvucích ozývajících se vždy, když prší. Při vyšetřování pak policie zjistila, že šlo o kvákání žab.