Peníze získávají dobrovolníci z veřejných sbírek a na nádraží tráví svůj volný čas. V budoucnu by tu mělo být komunitní centrum a zázemí pro neziskové aktivity ve městě.
Nejlépe se lidé cítí v interiéru, který je z poloviny ze dřeva. Tvrdí to studie, na kterou se odkazuje architekt Matyáš Cigler: „Když se rozhlédnu po roubence, kde jsem vyrůstal, tak to platí.“
Lichtenštejnova chata byla dokončená v roce 1912, nechal ji postavit Moravskoslezský sudetský horský spolek, peníze na ni vybíral i ve veřejných sbírkách.
Podle památkářů stále je šance na záchranu fary. Jen zabezpečovací práce, které by zabránily zřícení, vyjdou na miliony. Rekonstrukce by šla do desítek milionů.
V roce 2017 dodatečné stavební povolení získalo zhruba osm tisíc nelegálních staveb. Podobné to bylo i v předchozích letech. Kolik je ale skutečně v Česku černých staveb, nikdo neví.
Garáže v Jabloňové ulici v Karlových Varech přestanou hyzdit městskou část Stará Role. Objekty magistrát zbourá. Městu se totiž podařilo vyřešit problém s vlastníky objektů a demolici nic nebrání. Práce by měly začít příští rok. Prostor pak může sloužit k podnikání.
Žádnou velkou parádu Dobkovicím na Děčínsku nedělal dlouhá léta neobývaný dům v sousedství tamní základní školy. Jeho nový vlastník se sice do nutných oprav pustil s patřičným elánem, ale veškeré snažení zhatila červnová povodeň. Když se rozvodněné Labe vrátilo do svého koryta, doporučil statik vodou poškozenou stavbu zbourat. Pro vlastníka domu Michala Částku a jeho matku to byla špatná zpráva. Naštěstí ale nemusí složitou životní situaci zvládat sami. Obec majitelům nabídla nové bydlení.
Majitel domu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí ho může srovnat se zemí. A to i přesto, že proti jeho záměru lidé podepisují petice a demonstrují. Nově mu to umožnilo i ministerstvo kultury, které odmítlo budovu stojící v památkové rezervaci prohlásit za kulturní památku.
Soukromý developer přes výslovný zákaz Ministerstva kultury zboural vilu známého prvorepublikového architekta Františka Roitha na pražské Hanspaulce. Dům architekta, který například v Praze navrhnul budovu Ministerstva financí, České národní banky nebo Městské knihovny, úřady nejprve zbořit povolily. Ministerstvo kultury potom ale chtělo dům zachránit - zahájilo správní řízení, které mělo dům prohlásit za památku. Dva dny poté však investor dům zbořil.
V roce 2008 začal pardubický podnikatel Miloš Holeček stavět v parku Na Špici luxusní vilu. Problém byl v tom, že nejenže neměl stavební povolení, ale navíc stavěl na místě, které není v územním plánu určené k výstavbě. Jde totiž o rekreační zeleň. Dnes mu stavební úřad nařizuje vilu zbourat.
Asi 150 lidí dnes v Plzni protestovalo proti demolici kulturního domu Inwest. Jeho majitel jej chce nechat zbourat a postavit místo něj obchodní centrum. Protestní průvod prošel centrem města a před kulturním domem skončil koncertem.
Část vybavení zimního stadionu na Štvanici by mohla být zachována. Zachovat by se mohla část jižní tribuny, historické hodiny i reklamní poutače z 50. let. Budova ale bude zbořena, Praha demolici zastavit nechce. Do 21. června chce vedení hlavního města vyřešit, co bude dál se smlouvou se společností Meridianspa, která chtěla na místě stadionu vybudovat lázně.
Český sport potřebuje nutně finanční pomoc. Ministerstvo školství před pár měsíci uvedlo, že sportu chybí více než miliarda korun. Podle mnohých názorů za to může především stavba hokejové haly v pražské Libni, kterou nyní musí splácet společnost Sazka a nezbývá jí tak na jiné věci.