Ministerstvo spravedlnosti podnět podle mluvčího Michala Pleskota odložilo proto, aby jeho závěry neovlivňovaly soudce. Firma Inženýring dopravních staveb podala proti usnesení správní žalobu.
Organizace Transparency International podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli posudku, jehož část byla podle zjištění Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz stažená z dokumentů na internetu.
Jak upozornil iROZHLAS.cz, posudek týmu Vladimíra Kulila, někdejšího ředitele Ústavu oceňování majetku VŠB-TUO, pro pražský dopravní podnik obsahoval i 124 stran materiálů z webu profesní komory.
Práce potrvají zhruba deset let, novinářům v Ostravě to ve čtvrtek řekli zástupci vlády a státního podniku Diamo, který bude sanaci dělat. Halda uvnitř hoří již desítky let.
Co se se znalcem stalo, zjistily Radiožurnál a server iROZHLAS.cz až díky informačnímu zákonu. Kulil, který zkopíroval část svého posudku z internetu, na škole i nadále působí na znaleckých ústavech.
Podle mluvčí Petry Halíkové spolupracuje s bývalým šéfem Ústavu oceňování majetku Vysoké školy báňské Vladimírem Kulilem jiná část školy. Kam se přesně přesunul, ale odmítá vedení školy i mluvčí říct.
Znalec Vladimír Kulil pro pražský dopravní podnik během loňského roku vypracoval za skoro sedm milionů posudek, který – jak zjistil Radiožurnál – je z většiny zkopírovaný z internetu.
Pražský dopravní podnik si kvůli soudnímu sporu nechal zpracovat znalecký posudek na báňské univerzitě v Ostravě. Dokument, jenž z většiny tvoří texty zkopírované z internetu, stál téměř sedm milionů.
První gravitační úložiště elektrické energie chce v Česku vybudovat skotská společnost Gravitricity. Pokud bude technologie úspěšná, mohla by vzniknout na dalších místech.
O návrhu zákona k omezení šíření obsahu ohrožujícího národní bezpečnost on-line mluvil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) „Zákon má chránit národní bezpečnost v on-line prostoru,“ řekl.
Většina výzkumu se odehrávala v Olomouci. Vlastnosti nového materiálu vědci zveřejnili v časopise Nature Nanotechnology. Podali také patentovou přihlášku pro jeho praktické průmyslové využití.
Pás při měření maminky neomezuje v pohybu, mohou klidně pracovat nebo třeba žehlit prádlo. Unikátní technologie vyhodnocuje srdeční aktivitu nenarozeného miminka.
V bytech zřízených Vysokou školou Báňskou v Ostravě jsou například elektronické dávkovače léků anebo brýle ovládané pohledem. Akademici momentálně vše testují a sbírají data.
Z dat společného projektu T-Mobile a VŠB – Technické univerzity Ostrava vyplývá, že se život v Česku začíná vracet do normálu. Lidé začínají znovu více chodit do práce i na nákupy.