„Je to systém protivzdušné obrany toho nejvyššího řádu. Samozřejmě by velmi záleželo v reálu na tom, jak sofistikovaná by byla balistická raketa a kolik by jich bylo,“ popisuje systém Kofroň.
Podle rozvědky útok, který Reuters označuje za jeden největších vzdušných z ukrajinské strany, zasáhl základnu ležící více než 200 kilometrů od území, které má Ukrajina pod kontrolou.
Co přesně vyklízení táborů znamená, není zřejmé. Nicméně to může vyvolávat otázky, zda Moskva například nepotřebuje více vojáků na frontové linii, aby zastavila ukrajinskou protiofenzivu.
„Je to letní tábor vystavěný v rámci tréninkového cvičení. Nikdo z wagnerovců se na něj zatím nepřijel podívat,“ řekl podle Reuters běloruský generál Kasinski.
Rozhodl se, že z Ruska neodejde a bude bojovat proti Putinovi. „Chci, aby lidé věděli, že Rusko není Putin a že mnozí v Rusku válku nechtějí. Ukrajině přeji mír a Rusku svobodu,“ říká v rozhovoru.
Někteří komentátoři považují debatu o americké základně za lakmusový papírek, s jehož pomocí jsme se mohli přesvědčit o tom, kdo kde stojí ve vztahu k naší bezpečnosti v době ruské invaze na Ukrajině.
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v sobotu řekla, že po Velikonocích bude jednat ve Spojených státech se svým protějškem Lloydem Austinem a chce otevřít i téma americké přítomnosti v Česku.
Kyjev na východě země očekává možné provokace. I proto jsou vojáci na základnách v plné pohotovosti. Na jednu takovou základnu se dostal i reportér Radiožurnálu Martin Dorazín.
„Režim s pomocí vojenské síly a pomyslných bodáků zůstává, ale nemůžeme mít z Běloruska druhou Severní Koreu,“ říká expert. Kam Bělorusko směřuje a jaké riziko plyne pro EU z ruské podpory Lukašenka?
Úřady na Okinawě mají ze šíření koronavirové nákazy mezi americkými vojáky velké obavy. Počet nakažených na základnách totiž stále roste a situace může představovat riziko i pro Okinawany.
Z opevněné a přísně střežené zelené zóny, kde sídlí irácká vláda a mnoho zahraničních zastoupení, se ozvalo několik velkých explozí, uvedla agentura AFP.
Námořnictvo za útok čelí kritice, neboť střelec měl dlouhodobé kázeňské problémy a také potíže se zvládáním vzteku, přesto byl do loděnice přidělen jako ozbrojená stráž.
Ruská armáda bude mít v Sýrii k dispozici už třetí vojenskou základnu. Vrtulníková základna v Kámišlí vzniká v prostoru civilního letiště a bude chráněna ruským protiraketovým systémem.
K události, která se stala internetovou senzací, se původně přihlásilo přes dva miliony nadšenců, kteří chtěli do vojenského objektu proniknout a získat tam důkazy o údajném mimozemském životě.
Tři americké vojáky a jednoho Američana najatého vládou USA usmrtil výbuch improvizovaného nástražného zařízení. Další tři američtí vojáci byli při výbuchu zraněni.
Povstalci z radikálního hnutí Tálibán v pondělí zaútočili na vojenskou základnu v provincii Vardak západně od Kábulu. Podle agentury Reuters při útoku zemřelo přes 120 lidí
Základna Süngü Tepe se nachází v horách jihovýchodního Turecka, kde často dochází ke střetům armády s ozbrojenci ze Strany kurdských pracujících, kterou Ankara považuje za teroristickou organizaci.
Mapa, která se objevila na internetu, zachycuje výkony uživatelů aplikace Strava. Využívají ji sportovní nadšenci, ale i vojáci v zemích, jako je Afghánistán nebo Sýrie.
Rusko rozmístilo strategické bombardéry Tu-22M3 na íránské základně Hamadán, odkud útočí na pozice povstalců v Sýrii. Oznámila to státní televize Rossija 24 a zprávu potvrdilo ruské ministerstvo obrany. V Hamadánu operují podle ministerstva i stíhací bombardéry Su-34.