Pokojné shromáždění několika lidí s vlajkami a reproduktorem narušovali tři protidemonstranti s megafony. Na podporovatele vězňů křičeli „zrádci“ a nadávali jim.
Někdejší americký prezident Donald Trump se tak nemůže zúčastnit primárek ve státě Illinois. Soudce ale odložil vykonatelnost rozhodnutí do doby, než o jeho verdiktu rozhodne odvolací soud.
Podle federálního soudu Trump imunitu před stíháním v souvislosti se snahou zvrátit výsledek voleb nemá. Proti tomu se ale Trump odvolal právě k nejvyššímu soudu.
„Obžalovaný dal přednost loajalitě k bývalému prezidentu Trumpovi před splněním soudního předvolání,“ řekla prokurátorka Elizabeth Aloiová porotcům během závěrečných řečí.
V souvislosti s výtržnostmi v Kapitolu bylo nebo je stíháno více než 1000 lidí. V dřívějších procesech bylo již odsouzeno několik členů další krajně pravicové skupiny známé jako Oath Keepers.
Chansley během soudního procesu myšlenky QAnon zavrhl. Ovšem do několika hodin od chvíle, kdy byl minulý čtvrtek propuštěn z domu na půli cesty ve Phoenixu, opět hlásal divoké konspirační teorie.
Délka vězení pro Rhodese je nejdelším trestem vyneseným v souvislosti s někdejšími nepokoji ve Washingtonu, kvůli kterým bylo obviněno více než 1000 lidí, poznamenal Reuters.
Trump dodal, že by se setkal s Volodymyrem Zelenským i s Vladimirem Putinem. „Oba mají slabé stránky a oba mají silné stránky a během 24 hodin by byla válka vyřešená. Bylo by po ní,“ řekl Trump.
Exprezident Trump jednal vědomě protizákonně a plánoval spiknutí s cílem zvrátit výsledek prezidentských voleb, uzavírá zvláštní výbor amerického Kongresu pro vyšetřování útoku na Kapitol.
Americký exprezident Donald Trump celé hodiny sledoval v přímém přenosu útok na americký Kapitol. Ignoroval přitom prosby svých dětí a blízkých poradců, aby vyzval své příznivce k zastavení násilí.
Příběh tweetu Donalda Trumpa, co mu předcházelo a jaké měl důsledky. I to byla náplň sedmého slyšení zvláštní komise amerického Kongresu, která vyšetřuje okolnosti loňského útoku na Kapitol.
Někdejší prezident Spojených států amerických Donald Trump věděl o přítomnosti zbraní v davu svých podporovatelů, které vyzval k pochodu na sídlo Kongresu bezprostředně před vypuknutím nepokojů.
Sérií kryptických zpráv se autor populární konspirační teorie QAnon ozval svým příznivcům na síti 8kun. Jejich význam, ani důvod proč se Q ozval právě nyní, ovšem nejsou vůbec jasné.
„Prostě řekněte, že byly zkorumpované (volby), a zbytek nechte na mně a republikánských kongresmanech,“ reagoval Trump podle Donoghuea na Rosenovo stanovisko, že resort nemůže změnit výsledky voleb.
„Tato komedie je pokusem odvést pozornost od pravdy, která zní, že Američané přijeli, aby své zvolené zástupce pohnali k odpovědnosti za známky kriminální činnosti během voleb,“ napsal Trump.
Proběhlo první veřejné slyšení kongresové komise, která vyšetřuje loňský útok na Kapitol a zapojení tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Během skoro jednoho roku vyslechla víc než 1000 svědků.
Je to podruhé, co americké úřady použily obvinění z „rozvratného spiknutí“ kvůli útoku na Kapitol. V lednu vznesly stejné obvinění proti příslušníkům krajně pravicové milice Oath Keepers.
Trest pro dvaasedmdesátiletého Lonnieho Coffmana je jedním z nejtvrdších, jaké dosud padly v souvislosti s násilnostmi ze 6. ledna 2021, informovala agentura Reuters.
Komise to uvedla v žádosti o zpřístupnění materiálů advokáta Johna Eastmana. Ten tvrdil, že někdejší viceprezident Mike Pence mohl zabránit prohlášením Joe Bidena novým americkým prezidentem.
Trump a spoluobžalovaní žaloby odmítli. Podle nich výroky pronesené před útokem ze 6. ledna byly politickým projevem chráněným prvním dodatkem americké ústavy.
Sněmovní výbor získá soubor dokumentů z Národního archivu USA, mezi kterými jsou i údaje o prezidentových návštěvách v den útoku na Kapitol. Bývalý prezident Donald Trump se je snažil utajit.
Dokumenty obsahují prezidentovy diáře, seznamy návštěv, předběžné verze projevů a ručně psané poznámky „o událostech ze 6. ledna“ ze spisů bývalého prezidentova poradce Marka Meadowse.
6. leden je výročím přepadení sídla amerického Kongresu příznivci tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Čtyři z nich při tom zemřeli, později také jeden policista, čtyři jeho kolegové si vzali život.