Součástí navrhované dohody je i peněžitý trest ve výměře zhruba 500 000 korun, desetiletý trest zákazu činnosti spočívající v zákazu jednat s dotačními orgány a účastnit se dotačních řízení.
Policie viní trojici mužů z manipulace se zakázkou na natočení propagačních spotů a také z vyplácení peněz lidem, kteří pro muzeum neodváděli žádnou práci.
Z depozitáře Národního muzea v Terezíně přivezli cenný artefakt 10. února policisté se samopaly. Za dva týdny přišlo do prostor Vlastivědného muzea v Olomouci zhruba 10 tisíc návštěvníků.
Vzácná hlava Kelta je jedinou na světě. Na její přepravu z Prahy do olomouckého muzea dohlížela ozbrojená policejní jednotka. Kvůli bouři nakonec Kelta nepřepravoval vrtulník, ale auto.
Vlastivědné muzeum v Olomouci ukáže originál Věstonické venuše. Výstavu doprovází přísná bezpečnostní opatření. Soška nahé ženy ze starší doby kamenné je nejstarším předmětem svého druhu na světě.
Na žádné výstavě nikdy nebyl, Národní galerie o něm nevěděla. Olomoucké vlastivědné muzeum ukázalo poprvé úplně neznámý obraz Josefa Mánesa. Dvojportrét mladých šlechtičen v zámku Čechy pod Kosířem patří podle znalců k malířovým vrcholným dílům. Právě v tomto místě na Hané Mánes často pobýval. Tři nezávislí znalci už potvrdili pravost mistrovského plátna. Tajemstvím zůstává, kdo dívky na portrétu jsou.
Olomoučtí policisté našli vzácnou československou bankovku, pětitisícikorunu z roku 1919, takzvanou státovku. Objevila se minulý týden na jednom z aukčních internetových portálů. Její dražba končila na částce téměř dva miliony korun. S největší pravděpodobností jde o bankovku, která byla před víc než deseti lety ukradena z Vlastivědného muzea v Olomouci. Její cenu odborníci odhadují v řádu až milionů korun. Policisté dosud v případu nikoho neobvinili.
Košile, kalhoty a vesta. To vše v obří velikosti, kterou byste sotva našli v nějakém obchodě. Řeč je o kroji nejvyššího známého Hanáka - Josefa Drásala. Na opravu oblečení muže, kterému se přezdívalo obr Drásal, sbírá peníze olomoucké Vlastivědné muzeum.
Od nového akademického roku si může každý řádný student Univerzity Palackého zajít ve středu do Vlastivědného muzea v Olomouci zdarma. Muzeum si od toho slibuje zvýšení návštěvnosti, studenti si zase rozšíří obzory.
Do věže radnice v Litovli se vrátil hodinový stroj z roku 1727. Jeho oprava stála město 40 tisíc korun. Stroj se teď stal součástí expozice v radniční věži. Doplnil tak už vystavené hodiny z 60. let.
Netradiční stálé expozice o historii a přírodě chystá od 12. dubna pro své návštěvníky Vlastivědné muzeum v Olomouci. Jejich vybudování stálo 30 milionů korun. Budou patřit k nejmodernějším v republice.