Zatěžkávací zkoušku podstoupily bezpečnostní složky v Manchesteru. V neděli večer se tam konal benefiční koncert k uctění památky obětí nedávného útoku.
Britští vyšetřovatelé intenzivně hledají modrý kufr, který u sebe před útokem měl atentátník z Manchesteru. Veřejnost varují, aby se zavazadlem nemanipulovala. Může být totiž nebezpečné.
Atentátník z Manchesteru Salman Abedi přes Prahu do Německa neletěl, oznámil ministr vnitra Milan Chovanec. Informaci německého deníku Der Tagesspiegel označil za nepravdivou.
Spojené království na jednu minutu utichlo. Britové tak v 11.00 uctili oběti útoku v Manchesteru. Soustrast vyjadřují také Češi, na britském velvyslanectví v Praze psali vzkazy do kondolenční knihy.
„Viděl bomby, které Amerika shazuje na děti v Sýrii, a chtěl pomstu. Jestli jí dosáhl, to je mezi ním a Bohem,“ řekla sestra teroristy z Manchesteru. Její slova sklidila ostrou kritiku.
Britská policie přestala sdílet s americkými bezpečnostními složkami další informace o teroristickém útoku v Manchesteru, uvedla BBC. Londýn tak reaguje na uniklé fotografie z místa činu.
Protiteroristické jednotky ve středu v libyjském Tripolisu zadržely otce a mladšího bratra atentátníka z Manchesteru. Kvůli pondělnímu teroristickému útoku se zatýkalo i v Británii.
Při útoku v severoanglickém Manchesteru zemřelo 22 lidí, známa už je totožnost sedmi obětí. Mezi mrtvými jsou dívky ve věku osm, patnáct a osmnáct let i dva polští občané.
Britská nacionalistická strana UKIP oznámila, že ve čtvrtek obnoví předvolební kampaň. Na jejich zastavení se všechny politické strany domluvily po teroristickém útoku v Manchesteru.
Krveprolití v Manchesteru má nejen své oběti, ale také hrdiny. Patří k nim i Stephen Jones, bezdomovec, který po útoku zachraňoval vyděšené děti: "Kdybych nepomohl, neuměl bych sám se sebou žít."
Štíhlý mladík, který se držel stranou a nelibě nesl kázání proti teroristům. Salman Abedi, který zabíjel v Manchesteru, se nedávno vrátil z Libye. Kam sahají jeho vazby na teroristické sítě?
Červená, modrá a bílá. Známé památky po celém světě se rozsvítily v barvách Velké Británie. Některé naopak zhasly. Lidé tak vyjadřují solidaritu s oběťmi teroristického útoku v Manchesteru.
Manchester||Magdalena Slezáková, ČTK|Zprávy ze světa|Sledujeme online
Pachatelem teroristického útoku v Manchesteru je 22letý Brit Salman Abedi, oznámila britská policie. Zároveň se snaží zjistit, jestli konal samostatně, nebo byl součástí širší teroristické sítě.
2:07
Manchester||Jiří Hošek|Zprávy ze světa|Zpravodaj Radiožurnálu
UVNITŘ ONLINE. "Ozvala se rána. Pak začala panika," popisují z Manchesteru Češky Nikola a Tereza. Nejhorší atentát v severní Anglii zmařil život nejméně 22 lidí.
Manchester||Dominika Píhová, Jiří Hošek, ČTK|Zprávy ze světa|Aktualizováno
Při výbuchu po koncertu zpěvačky Ariany Grande v anglickém Manchesteru zahynulo nejméně 22 lidí. Dalších 59 je zraněno. Policie vyšetřuje incident jako možný teroristický útok.
„Skončila poslední písnička - a pak najednou záblesk.“ „Všude kolem byla těla.“ „Vidíte to ve zprávách, ale nikdy nečekáte, že se to stane vám.“ Výpovědi těch, kdo přežili atentát v Manchesteru.
Bezpečnostní opatření v Česku se po výbuchu v britském Manchesteru zatím nezvýší. Zvláštní opatření ale zavede pražská policie v souvislosti s chystanými koncerty kapel Depeche Mode a Rammstein.
Policisté po příjezdu musí vyklidit místo útoku a pomoci zraněným. Pak začíná práce pyrotechniků, která je velmi nebezpečná, popisuje postup ředitel českých policejních pyrotechniků Michal Dlouhý.
Zpěvačka Ariana Grande pozastavila své turné k albu Dangerous Woman, které poznamenala tragédie v Manchesteru. V Evropě měla navštívít ještě 11 měst. Praha mezi nimi nebyla.
„Byl chaos. Všichni běželi a křičeli a snažili se dostat pryč." Těmito slovy lidé okamžiky krátce po koncertu zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru. Podomácku vyrobená bomba zabila nejméně 22 lidí.