Súdánská armáda vedená generálem a faktickým vládcem africké země Abdal Fattáhem Burhánem svádí boje s polovojenskými RSF bývalého Burhánova zástupce Muhammada Hamdana Dagala.
Terapeuti využívají třeba dýchání nebo techniky pro uvolnění svalů, aby se lidé stabilizovali. Jinou pomoc potřebují ti, kteří jsou v bezpečí už déle a trpí posttraumatickým stresovým syndromem.
Někteří z milionů Ukrajinců, kteří utekli před ruskou agresí do zahraničí, začínají přemýšlet, zda se natrvalo usadit v zemích, kde našli útočiště, nebo zda se vracet domů.
Z Ukrajiny podle posledních čísel Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uteklo kvůli válce na 4,4 milionu lidí, dalších sedm milionů lidí vyhnaných z domovů v zemi zůstává.
Nejvíce lidí, přes 2,6 milionu, uprchlo z Ukrajiny přes hranice s Polskem, více než 670 000 uteklo do Rumunska a přes 405 000 do Moldavska. Mnozí z nich poté směřovali podle UNHCR dále na Západ.
Zhruba půl milionu uprchlíků, kteří odešli z Ukrajiny do Polska, potřebuje podporu kvůli narušení duševního zdraví a 30 tisíc uprchlíků trpí vážnými duševními problémy.
Během neděle uprchlo do Polska před válkou na Ukrajině dalších více než 142 000 lidí. To je za den nejvíce od 24. února, tedy od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu.
Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v úterý oznámil, že z Ukrajiny od vpádu ruských vojsk z minulého čtvrtka uprchlo více než 660 000 lidí, převážně žen a dětí.
Zástupkyně vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Kelly Clementsová v rozhovoru se CNN v noci na sobotu uvedla, že válka z Ukrajiny vyhnala nejvíce lidí do Polska.
Od roku 2014, kdy Rusko anektovalo Krym, je na Ukrajině stále mimo svůj domov zhruba 1,4 milionu lidí. Agentury OSN varují před vážnou humanitární krizí v zemi.
Zprávu 3. prosince 1992 poslal inženýr Vodafonu Neil Papworth z počítače. Na vánočním večírku si ji na dvoukilogramovém přenosném telefonu se sluchátkem přečetl manažer firmy Richard Jarvis.
V srpnu 2019 Salvini několik dní odmítal lodi se 147 běženci přidělit přístav, kde by mohla zakotvit. Vylodění nakonec povolil až po téměř třech týdnech, když to nařídila sicilská prokuratura.
„Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu,“ uvedla francouzská organizace.
„Respekt k lidským životům a právu uprchlíků není volba, ale zákonná povinnost. Země mají právo střežit své hranice v souladu s mezinárodním právem, musejí ale respektovat i lidská práva,“ říká OSN.
„Situace v Kara Tepe je katastrofální. Dalo by se říct, že je horší, než bývala v Morii. Tam byly alespoň nějaké obytné kontejnery pro rodiny s dětmi. To v Kara Tepe vůbec není,“ říká analytik.
Humanitární organizace nemohou v etiopském svazovém státě Tigraj pomáhat lidem zasaženým konfliktem. Oznámila to OSN. Humanitární agentury proto vyzývají k zastavení palby v severním regionu.
Podle úřadu se v regionu kvůli dvoutýdenním bojům odehrává obrovská humanitární krize. Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí se obává hromadného vysídlení obyvatel.
Protisyrský sentiment je v Turecku čím dál patrnější a prezident Erdogan musel ukázat, že má plán. Do „mírového koridoru“, který chce v Sýrii vytvořit, plánuje přemístit až dva miliony uprchlíků
Podle Mezinárodní organizace pro migraci se od roku 2014 ve Středozemním moři utopilo už přes 15 000 migrantů. Nejvíce obětí organizace napočítala v letech 2015 a 2016, kdy vrcholila migrační vlna.
Dodávka s 26 migranty měla podle úřadů namířeno do stejného skladu. Každý běženec převaděčům zaplatil dva tisíce eur za cestu lodí přes řeku z Turecka a následně převoz do Soluně.
Po zásazích armády v srpnu roku 2017 v Arakanském státě na západě Barmy, kde většina Rohingů žila, uteklo před násilnostmi do sousedního Bangladéše na 740 tisíc příslušníků této menšiny.