V březnu 1914 v Příbrami dělníci nainstalovali monumentální těžní parní stroj, který patřil mezi nejvýkonnější v Rakousku-Uhersku. Desítky let tam sloužil na dole Anna při těžbě stříbra a olova.
V ateliéru manželů Skálových v Sadské u Nymburka byl Radiožurnál u toho, když restaurátoři právě dokončili všechny úpravy a sestavili středověký mechanismus zase dohromady.
Hodiny na Katedrále svatého Víta ode dneška opět řídí kyvadlo. Hodinový stroj se na své původní místo vrátil po dva roky trvající renovaci. Jeho historie se datuje až do dob císaře Rudolfa II. Tehdy vznikl v dílně hodináře Hanse Pechlera z Magdeburgu.
Ladislav Vlna z Okříšek na Třebíčsku vyrobil speciální stroj pro postiženého mladíka z Jihlavy. Vše udělal doslova na koleně ve své dílně a za zlomek ceny, kterou by stál profesionální rehabilitační přístroj. Plní přitom stejnou funkci. Řemeslník Ladislav Vlna navíc vše vylepšil a doplnil o svůj vlastní nápad.
Sedm desítek aktivistů chce v oblasti Ptačí potok na Šumavě opět bránit dřevorubcům v porážení stromů. Správa národního parku proto přišla s novým plánem - nasadí na kácení těžkou techniku. Ředitel Jan Stráský ale Radiožurnálu řekl, že se tak určitě nestane dnes, jak se původně uvažovalo.
Výstavba prodlouženého úseku metra A do Motola je v plném proudu. Nově se do práce vloží i dva speciální razicí stroje dovezené z Německa. Dopoledne ho na staveništi na Vypichu dělníci pokřtili. Jméno Tonda mu vybrali pacienti Kliniky dětské chirurgie Fakultní nemocnice Motol.