Italka Valentina Petrillová se na veteránském šampionátu radovala z osmi zlatých medailí. Světová atletika ale zakázala ženám, které prošly mužskou pubertou, startovat na mítincích a šampionátech.
Šéf Světové atletiky reagoval na fakt, že kvůli pandemii musely antidopingové agentury výrazně omezit testování. Vzhledem k zastavení profesionálního sportu navíc odpadly i kontroly při soutěžích.
Tvrdý boj proti dopingu v atletice pokračuje. Komise pro bezúhonnost atletiky zveřejnila další případ medailisty z mistrovství světa a nemusí skončit jen u něj.
Výjimečnou atletickou akci letos chystá Česká republika. V sezoně bez globálního vrcholu v podobě olympijských her nebo mistrovství světa přivítá na konci léta Ostrava Kontinentální pohár.
Co teď v éře bez Usaina Bolta. Atletičtí činovníci před sebou nemají jednoduchý úkol. Udržet zájem fanoušků i po odchodu jamajského fenoména. Ojedinělé novinky navrhuje prezident IAAF Sebastian Coe.
Jamajského sprinterského suveréna čeká na nadcházejícím mistrovství světa poslední závod v kariéře. Podle svých slov chce pokaždé vyhrát a tento běh by neměl být výjimkou.
Koruna královny všech sportů se lehce otřásá. Důvěru atletiky pošramotila ruská dopingová aféra, tento sport navíc dostatečně neláká diváky a v konkurenci moderních odvětví není tolik atraktivní.
Etická komise Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) podpořila svého předsedu Sebastiana Coea poté, co on samotný popřel spekulace hovořící o tom, že volbu hostitelské země pro mistrovství světa v atletice v roce 2017 ovlivnila korupce. Coe měl podle obvinění vědět o tom, že se katarská delegace snažila získat pořadatelství v roce 2017 za cenu úplatku.
Běžecká hvězda 80. let a nyní šéf světové atletiky Sebastian Coe slaví šedesáté narozeniny. Brit, který je pro mnohé v současnosti tím, kdo nepustil ruské atlety na olympijské hry do Ria, ale proslul hlavně na dráze, kde vytvořil osm světových rekordů. Legendární jsou hlavně jeho souboje s velkým rivalem a krajanem Stevem Ovettem.
Do letních olympijských her v brazilském Riu zbývají necelé tři měsíce a ruští atleti stále pykají za rozsáhlý dopingový skandál zákazem startů. I proto se teď bývalý prezident Světové antidopingové agentury WADA Dick Pound obává, že Rusko začne výrazně tlačit na šéfa Mezinárodní atletické federace Sebastiana Coea. Ten zatím volí mírnější slova, ale souhlasí s tím, že je při řešení současné výjimečné situace pod náporem, který ještě nikdy nezažil.
Zachránce světové atletiky, nebo muž, který o rozsáhlé korupční kauze moc dobře věděl? Současný šéf Mezinárodní atletické federace IAAF Sebastian Coe podle mnohých očistí pověst 'královny sportů', ale objevují se i názory, že vědomě ignoroval krytí dopingových případů.
Předseda mezinárodní atletické federace Sebastian Coe se dostal do potíží kvůli svým těsným vazbám na firmu Nike. Stanice BBC naznačila, že někdejší slavný běžec mohl pomoci americkému městu Eugene získat pořadatelství mistrovství světa. Právě v Eugene má přitom Nike své kořeny.
Světovou atletiku povede Brit Sebastian Coe. Někdejší běžec na středně dlouhých tratích porazil v boji o post šéfa Mezinárodní atletické federace bývalého tyčkaře Sergeje Bubku. Vedení atletiky tak převezme muž, který byl kromě sportu později úspěšný i jako funkcionář.
Bývalý mílař Angličan Sebastian Coe je novým předsedou IAAF, tedy Mezinárodní asociace atletických federací. V Pekingu, kde o víkendu začne mistrovství světa, porazil ve volbě Sergeje Bubku. Chce dostat atletiku do center měst a podpořit národní federace v práci s mládeží.
Bude to souboj dvou atletických legend, dvou slavných sportovců, dvou úspěšných funkcionářů. Tak se dá charakterizovat volba nového předsedy Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Zítra se jím v čínském Pekingu stane buď hvězda skoku o tyči, nebo dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na 1500 metrů.